Jednalo se především o různé krádeže, vloupání do motorových vozidel, rodinného domu či restaurace, kdy celkově způsobená škoda dosahuje částky 250 tisíc korun.

„Vzhledem k tomu, že se podezřelý v místě trvalého bydliště nezdržuje, je nekontaktní a nejsou o něm známy žádné nové informace k místu jeho současného pobytu, vydal okresní státní zástupce předběžný souhlas s jeho zadržením," uvedl tiskový mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa s tím, že kriminalistům se v rámci šetření podařilo zjistit, že mladý muž by se mohl pohybovat na území okresů Benešov a Kutná Hora, nevylučují ale ani jiné lokality Středočeského kraje.

„Hledaný je hubené 175 až 180 cm vysoké postavy, má hnědé oči a krátce střižené hnědé vlasy," popsal delikventa Zdeněk Chalupa.
Benešovští policisté se tedy obracejí na širokou veřejnost s žádostí o pomoc. Veškeré poznatky k hledanému přijme od občanů jakákoliv policejní služebna, případně je mohou telefonicky sdělit policistům na telefonním čísle 974 871 506, nebo prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie České republiky. Zároveň je i upozorňují, aby se kvůli své bezpečnosti nepokoušeli muže sami zadržet.