A protože se jednalo o kulatiny, organizátoři lesa se rozhodli jej uspořádat v duchu princezen a království.

U kašny vítala všechny účastníky královna noci, kde předala dětem klíč od pohádkové říše. Královna koloběžka prohnala ty nejmenší na koloběžkách, Zubejda zase prosila děti, aby ji pomohly chytit velblouda. U šípkové Růženky si vyrobily krásné růže, odkud spěchaly za Popelkou a její zlou sestrou. Popelce pomohly přebrat hrách a u sestry Fintilky si navlékly korálkové náramky. Na louce se na všechny usmívala Fiona a prověřovala u dětí jejich malířské schopnosti.

Večernice pak plakala a prosila malé účastníky Pohádkového lesa o záchranu před Mrakomorem, a Šíleně smutná princezna žádala drobotinu, aby ji rozesmála.
„Na zámku Líšno přivítaly své malé návštěvníky královna s princeznou a podělily se s nimi o královský poklad," uvedla hlavní organizátorka Pohádkového lesa Radomila Macháčková s tím, že po tak vyčerpávajícím putování se děti mohly občerstvit limonádou, jejich dospělý doprovod třeba pivem.

Poté na děti všech věkových kategorií čekaly středověké dílny království DANAR. Děti se naučily, jak se kdysi dávno vyráběly hřebíky, soukaly nitě, šily boty, či psaly krasopis. Ve stínu statných stromů se svezly na poníkovi, nechaly si namalovat obličej, zkrátka na královském dvoře se nikdo nenudil. Maminky si vyzkoušely kosmetiku, nebo si nechaly změřit tlak.

„Vyvrcholením Pohádkového lesa byla ohňová show, kdy fakýr Petr Kozák například plival oheň, lehal si na hřebíkové lůžko nebo tahal v zubech automobil a přitom chodil ve střepech," přiblížila bohatý doprovodný program Radomila Macháčková, která dodala, že Pohádkový les si i přes velké teplo užili jak malí, tak velcí.