Třiapadesátiletá žena zinkasovala od roku 2006 daleko více peněz, než se koncem ledna, kdy Benešovský deník o podvodech informoval, zdálo.
Podvodnice operující v místě bydliště a na Benešovsku, Příbramsku, Táborsku i v okolí Milevska nakonec podle kriminalistů obrala o úspory třiatřicet občanů. Na konečném účtu je suma 3 427 964 korun.
„Proti obviněné bylo zahájené trestní stíhání pro spáchání trestného činu podvodu,“ informovala Zuzana Stránská, mluvčí benešovské policie s tím, že usnesení převzala obviněná osobně a je stíhaná na svobodě.
Podvodů se žena dopouštěla jako pojišťovací agentka jedné z pojišťoven, ale neměla oprávnění od lidí inkasovat pojistné ani zprostředkovávat plnění pojistných smluv. Vybrané peníze si už od roku 2006 ponechávala.
Kromě již dříve odhalených a publikovaných případů vylákala žena v září loňského roku od pětašedesátiletého muže z Kvasejovic 5964 korun, které utratila.
V únoru 2006 pod záminkou uzavření pojistné smlouvy kombinované s vkladovým pojištěním a následných mimořádných vkladů s výhodným navýšením vylákala od jednačtyřicetiletého muže rovnou 300 tisíc korun a následně dalších 100 tisíc korun, které rovněž nepředala pojišťovně a zatajila.
Od stejného muže v dubnu 2007 vylákala na údajnou úhradu výhodné kapitálové pojistky rovných půl milionu, které jí také zůstaly v kapse.
Po zveřejnění podvodných případů smluvní agentky pojišťovací společnost oznámila, že uzavřené pojistky bude uznávat jako platné a škodu dosahující téměř 3,5 milionu korun bude po obviněné ženě vymáhat.