Přestože má republiková policie v regionu podstav 8,5 procenta, je na tom nejlépe ze všech okresů ve Středočeském kraji, kde je počet neobsazených míst téměř dvojnásobný.
Kriminalistům chybí pět kolegů, pořádková a dopravní policie má volných v Benešově i na obvodních odděleních dvanáct ramínek na uniformy. Údaje se ale týkají výhradně tabulkových stavů. Ve skutečnosti chybí policistů v ulicích a na silnicích zhruba pětatřicet.
„Šestnáct policistů je ve škole v základní osmiměsíční přípravě a další si zvyšují vzdělání na akademii, v kurzech nebo nejsou fyzicky na Benešovsku přítomní z důvodů dočasné služby u jiných policejních složek a útvarů,“ vysvětlil František Havránek, vedoucí benešovského územního odboru Skupiny kriminální policie a vyšetřování.
„Ve skupině dopravních nehod chybí čtyři policisté. Na obvodních odděleních v Sázavě, Benešově a v Čerčanech postrádají po dvou policistech,“ upřesnila benešovská mluvčí Zuzana Stránská, do jejíž kanceláře naopak přibyla nová kolegyně, preventistka.
„Je potřeba, abychom se více věnovali prevenci, náborům, medializaci práce policie, spolupráci se samosprávami a školami,“ vysvětlila Zuzana Stránská příchod posily do preventivně informační skupiny, jež je spolu s dalšími okresními mluvčími nyní přímo podřízená krajskému ředitelství se sídlem v Praze – Zbraslavi.
V Benešově v souvislosti s reformou zanikla skupina kynologie a její členové odešli sloužit k jiným útvarům.