Také manžele Fišerovy uzamklo vládní protiepidemické nařízení zakazující pohyb mezi okresy doma a odstřihlo je od zbytku rodiny na Ostravsku, kam v tyto svátky obvykle za příbuznými odjíždějí. Na Velký pátek dopoledne tak spojil Václav Fišer příjemné s užitečným a vyrazil za město do terénu provětrat svůj RC model terénní čtyřkolky. Manželka, která doma svátečně uklízela, tak měla dostatek prostoru a klidu na domácí práce.

„My nějak moc velikonoční tradice nedržíme. Velikonoce pro nás znamenají hlavně společně strávené svátky, návštěvy příbuzných a samozřejmě ke svátkům patří i dobré jídlo a pití,“ poznamenal modelář a nespouštěl oči z oranžového krasavce brodícího se vodním korytem. „Mám už za městem svá oblíbená místa, kde je dostatek vody a bláta a když je chvilka času, tak si to tu užívám a zapomenu na běžné starosti, prostě na tu chvíli vypnu,“ dodal Václav Fišer s tím, že ho jeho koníček hodně baví.

Po blátě a vodě si modelář vyhlédl hromadu pilin a modelářská show pokračovala. Velkopáteční vyjížďku pak modelář zakončil v myčce, kde asi padesáticentimetrový model zbavil všeho, co na něm při terénní vyjížďce ulpělo. Doma pak následovala další údržba, vysušení a promazání.

Velikonoční dekorace v modelářově rodině nenajdete, nepeče se ani mazanec či beránek. Co je potřeba, rodina nakoupí. Ale o nejrůznější modely aut není ve vitrínách nouze. Koledníky Fišerovi letos nečekají a vzhledem k proticoronavirovým omezením vlády ve snaze zabránit pohybu, shlukování a nákupům lidí jich bude letos všude jako šafránu.

Karel Chlumec