„Tam dopoledne vejkujeme (od slova wakeboadr pozn. Red.), což je taková letní vodní alternativa snowboardu a odpoledne máme další aktivity. Jezdíme například na kolech a třeba dnes jsme tady, v Benešově,“ uvedl mladý trenér.

Když si právě nepovídal s autorem článku, jezdil na pumptrackové dráze na skateboardu. Ne jen tak, lážo-plážo, ale pěkně svižně, na čas. Soutěžil přitom s dalšími svými svěřenci. Benešov ale pro tréninky dětí z akademie ze „Špindlu“ není zcela výjimečný. Část z nich je skutečně z vyhlášeného českého „Aspenu“, ale další bydlí v hlavním městě. Také proto František Knotek zná řadu pumptrackových drah. Hlavně na sever od Prahy. „Do Benešova tak často nejezdíme, je to sem přece jen dál,“ prohodil člen zapsaného ústavu.

Připomněl však, že všechny letní aktivity včetně ježdění na pumptrackových tratích jsou jen průpravou a přípravou na zimu a sport, který si mladí zvolili, snowboardcross. „Pumptracková dráha nic neodpustí. Na snowboardu se jede pořád jen z kopce, ale tady je to jiné, tady se musí furt makat,“ zasmál se František Knotek.