STAROSTA - Petr Hostek.
Zanedlouho třiapadesátiletý vlašimský rodák žije už od roku 1990 v Benešově. Vystudoval ekonomiku armády na Vysoké vojenské škole. Po odchodu z armády se stal policistou. Tuhle svou kapitolu profesního života skončil jako zástupce ředitele středočeské policejní správy. Poté působil krátce jako ředitel Národního bezpečnostního úřadu a stal se náměstkem ředitele Zařízení služeb MV se 1400 zaměstnanci a několikamiliardovou hodnotou spravovaného majetku. V době Rathova hejtmanství pracoval jako ředitel Krajského úřadu Středočeského kraje, ale nakonec z této práce na vlastní žádost odešel a stal se ředitelem Asociace krajů ČR. Posléze začal řídit benešovskou Nemocnici Rudolfa a Stefanie a tuhle funkci od 4. ledna zastává společně s postem starosty Benešova. Je ženatý, má dav dospělé syny a na jaře přivítá své první vnouče. Je členem ČSSD a na její kandidátce se stal v roce 2014 podruhé zastupitelem města, když obdržel 1420 hlasů.


MÍSTOSTAROSTKA - Táňa Bruková.
Benešovská rodačka, osmačtyřicetiletá obyvatelka Bedrče, vystudovala Střední odbornou školu výtvarnou a po jejím ukončení pracovala na Odboru školství, kultury a sociálních věcí MěÚ Benešov. Je vdaná, má dospělou dceru a jak sama říká, během svého aktivního pracovního života vystřídala téměř všechno. Pracovala ve státní správě, v soukromém sektoru a má také živnostenský list. Tři roky vedla redakci časopisu. V současné době je jejím pracovištěm Lidový dům v Praze, kde členka strany působí jako tajemnice OV ČSSD pro Prahu západ. Při podzimních volbách v roce 2014 skončila jako první náhradnice. Po té, co rezignoval Milan Hoke, stala se zastupitelkou města Benešova.


MÍSTOSTAROSTA - Jiří Švadlena.
Muž s výškou přes dva metry, přišel na svět v Benešově před dvaašedesáti lety. Vystudoval střední zemědělskou školu a poté i Vysokou školu zemědělskou v Praze. Po promoci pracoval jako zootechnik. Emigroval do Kanady a zpět do České republiky a do svého rodného města, se vrátil po sametové revoluci už v roce 1990. Od té doby podniká a jak sám říká, zakládal jednu firmu, která je v České republice nyní velice úspěšná. Sedm let ji také řídil jako její ředitel. Dodnes s touto firmou, zabývající se zdravou výživou, úzce spolupracuje. Žije stále v Benešově, má dospělého syna a v roce 2014 se poprvé stal zastupitelem Benešova, když se jako kandidát bez politické příslušnosti zapsal na listinu Hnutí ANO 2011. Ze všech kandidátů získal nejvíc, 1065 hlasů.


RADNÍ
Jiří Adam.
Letos dvaašedesátiletý učitel Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy Benešov není členem žádné strany. V komunálních volbách na podzim 2014 kandidoval na listině Hnutí ANO 2011. Žije v místní části Benešova, Pomněnicích. Voliči mu při volbách dali 986 hlasů, takže se jako druhý v pořadí kandidátky stal vůbec poprvé zastupitelem města.

Jaroslava Jermanová.
Někdejší starostka obce Krhanice vstupovala do komunálních voleb v roce 2014 už jako poslankyně a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a také členka Babišova Hnutí ANO 2011. Benešovští voliči dali pětačtyřicetileté inženýrce celkem 949 hlasů a jako jednu z pěti kandidátů ANO, ji poslali mezi benešovské zastupitele. Poprvé.

Blanka Raudová.
Členka České strany sociálně demokratické je tajemnicí Okresního výkonného výboru ČSSD Benešov a byla také asistentkou poslance Františka Vnoučka a senátora Josefa Řiháka. Má střední a studuje vysokou školu. Sedmačtyřicetiletá politička působí ve druhém zastupitelstvu města a je předsedkyní finančního výboru. Má mandát 1111 voličských hlasů.

Jaroslav Kluusoň.
Už podruhé tohoto vysokoškolsky vzdělaného manažera kvality poslali benešovští voliči mezi zastupitele města, když mu věnovali celkem 972 hlasy a tím dvaatřicetiletý muž obsadil mezi šesti zvolenými členy České strany sociálně demokratické poslední postupové místo. Je členem Výboru pro privatizaci bytového fondu zastupitelstva města Benešova.

PROČ TO UDĚLAL?
Pavel Dvořák.
Člen TOP 09, se přidal společně s Františkem Rouskem na stanu opozice a to převážilo poměr sil na její stranu. Proč? „V poslední době jsme se s partnery z koalice nedokázali shodnout. Jako radní jsem žádal o vstřícnější komunikaci s námi i opozicí, ale to se nestalo. Neměli jsme ani koaliční smlouvu, jen nicneřešící memorandum o spolupráci. Přestali jsme si rozumět a naše cesty se rozešly," řekl zastupitel města.

CO BUDOU TEĎ DĚLAT?
Jaroslav Hlavnička:
Starostou Benešova byl letos třiašedesátiletý projektant od voleb v roce 2010. Po pondělním odvolání z postu lídra benešovské radnice se vrací ke svému oboru, který naplno vykonával až do doby, kdy se stal placeným politikem. O tom, zda zůstane Jaroslav Hlavnička i nadále v zastupitelstvu Benešova, nechce nyní mluvit. „Je to příliš čerstvé," řekl.

Roman Tichovský.
Osmačtyřicetiletý dopravní inženýr pracoval před nástupem do komunální politiky jako ředitel Správy a údržby silnic Benešov. Jako OSVČ projektuje dopravní stavby pro města a obce a tomu se chce i nadále věnovat. Od úterý už je znovu vedený ve stavu zaměstnanců SÚS, ale není jisté, zda tam najde uplatnění. Zastupitelem města zůstává. „To bych svým voličům neudělal," řekl o případném konci mandátu.

Zdeněk Zahradníček.
Někdejší dlouholetý ředitel Gymnázia Benešov si nyní bude užívat svých koníčků a poznávat cizí kraje. Nevylučuje, že se vrátí v nějaké formě ke své oblíbené kantořině. V zastupitelstvu Benešova zůstává.