Ten se připomíná vždy 1. června a tento termín letos vychází na nejbližší sobotu. Vzhledem k předpovědi počasí, ale také konkurenčním akcím v okolních obcích někteří z pořadatelů uvedený termín nedodrží. Zábavu pro své ratolesti raději už nyní posouvají na jiný den.

BENEŠOV

V Benešově akci známou i jako Pohádkový les připravuje do zámeckého parku na Konopišti Kulturní a informační centrum (KIC). „Oslavte s námi den dětí v pohádce plné kouzelných postav a zábavných úkolů,“ zve na akci na stránkách města.

Tříhodinový program se stokorunovým vstupným začne 1. června ve 14 hodin průchodem pohádkové brány u tamního Přírodního divadla. Trasa pohádkového lesa povede kolem Konopišťského rybníka a v rámci doprovodného programu bude zajištěno malování na obličej, sokolnická show, skákací hrad i představení složek Integrovaného záchranného systému s podtextem - bezpečně do prázdnin. Co je ale na akci podstatné, koná se akce podle organizátorů za každého počasí.

VLAŠIM

Ve stejném sobotním termínu i čase začne pro vlašimskou drobotinu Den dětí s ježkem Kubou v zámeckém parku. Ten se ponese pohádkovém módu a na louce u zámku se odehraje i pohádka, která diváky přenese do světa příběhů ježka Kuby.

„První červnový den v parku ožije QR-kódová hra s pohádkovými postavami z příběhů ježka Kuby. Děti se mohou těšit třeba na motýlici Alici, vílu Mílu nebo samotného ježka Kubu. Nezapomeňte na nabitý mobil, kterým načtete QR kódy,“ lákají na účast pořadatelé s tím, že 1. června bude možný jen jediný start hry, a to u fontány Pampelišky. „Hra bude v tento den zkrácena tak, aby i ti nejmenší vše pohodově stihli,“ dodali.

Ani ve Vlašimi nebude chybět malování na obličej nebo něco dobrého na mlsání. „Pokud by byly v sobotu provazy deště, přesunuli bychom akci na některý z pracovních dnů. Zatím ale termín i čas platí,“ potvrdil Pavel Röschel z vlašimské radnice.

NETVOŘICE

Dětský den plánovali na první červnový den také v Netvořicích.

„Chtěli jsme, aby si děti užily „svůj“ den plný her a soutěží včetně „pěny“, bublinové show, skluzavky a dalších oblíbených atrakcí.

Bohužel předpověď počasí nás vede k rozhodnutí, že Dětský den v sobotu 1. června zrušíme,“ upozornili pořadatelé s tím, že smutnit není třeba, protože se celý program přesouváme na 31. srpna, kdy se na netvořickém fotbalovém hřišti odehraje akce s výmluvným názvem Loučení s prázdninami.

PYŠELY

Už v neděli 2. června svůj den oslaví děti v Pyšelích. Na tamním fotbalovém hřišti začne program zorganizovaný místním sportovním klubem plný her, sportu a legrace. Akce startuje v 15 hodin.

PECERADY

Odpoledne začne oslava dětí také na fotbalovém hřišti v Peceradech. Organizátoři, tamní dobrovolní hasiči, ale v pořadí už 24. dětskou olympiádu, jak akci nazývají, naprogramovali až na sobotu 8. června.

„Na den dětí 1. června je v okolí řada akcí, proto jsme zvolili jiný termín,“ vysvětlil velitel SDH Pecerady Roman Hudlík s tím, že znovu nebudou chybět klasické i netradiční sportovní disciplíny.