Předchozí
1 z 10
Další

Benešov

Na všem velmi dobře známém vlakovém nádraží již čeká motoráček, který cestující proveze tratí Benešov – Vlašim. Vlak odjíždí ihned prvního nástupiště, takže nás nemusí trápit žádné podchody. K dispozici je tu velké množství laviček, a dokonce doporučujeme čekárnu, kde můžete vyzkoušet sedačky z různých vlaků. Tak hurá za dobrodružstvím!

Vlakové nádraží v Benešově.Vlakové nádraží v Benešově.Zdroj: Deník/Anna Marie Jabčanková

Myslíč

Tato minimalistická zastávka vás neochrání ani před větrem, ani před deštěm, ale aspoň tu budete vždy vidět, i když se jedná o zastávku na znamení. Pokud vám počasí opravdu nepřeje, je možné se schovat do budky, která je vzdálená asi 5 metrů od skutečné zastávky, ale žádný luxus nečekejte. Umístění plechové zastávky je trochu nešťastné, protože pokud se zde zapomenete, strojvedoucí si vás nevšimne.

Vlaková zastávka Myslíč.Vlaková zastávka Myslíč.Zdroj: Deník/Anna Marie Jabčanková

Struhařov

Struhařovská zastávka neurazí, ani nenadchne. Není tu obyčejná dřevěná budka jako na ostatních zastávkách a zároveň je kde se schovat. Při dlouhém čekání na vlak je možné navštívit nedalekou benzinovou pumpu, takže o svačinu je postaráno. Hezký detail je dřevěný vláček, který stojí hned vedle zastávky a je jistě oblíbený u dětí.

Vlaková zastávka Struhařov.Vlaková zastávka Struhařov.Zdroj: Deník/Anna Marie Jabčanková

Dobříčkov

Kdo by čekal prázdné místo, křivdil by Dobříčkovu, protože tady na vás čeká poměrně stará, ale útulná budka, kde můžete obdivovat rybník naproti. Při velmi dlouhém čekání je pak možné prolistovat pár starých knih, které sem věnovali místní pro zkrácení času.

Vlaková zastávka Dobříčkov.Vlaková zastávka Dobříčkov.Zdroj: Deník/Anna Marie Jabčanková

Postupice

Ještě před rokem by tahle zastávka nebyla nijak zajímavá, ale díky nedávné rekonstrukci se Postupice mohou pyšnit krásnou budovou a konečně sjednoceným druhem sedaček v čekárně. Tady by člověku nevadilo čekat ani v zimě, hlavně díky modernějšímu topení, které rozhodně zvládne vytopit celou čekárnu. Jelikož se jedná o jednu z mála zastávek, kde vlaky zastavují automaticky, aby si prohodily koleje na cestě z Benešova do Vlašimi a zpět, má každý možnost si prohlédnout nové postupické nádraží pěkně v klidu a do každého detailu.

Vlaková stanice Postupice.Vlaková stanice Postupice.Zdroj: Deník/Anna Marie Jabčanková

Městečko u Benešova

Pole, pole a zase jen pole. Plusové body můžeme udělit za zpevněnou plochu na stání a krásný výhled na okolní pole a pláně, mínusové body pak určitě můžeme dát za vzdálenost od vesnice a přístupnost zastávky. Místní strmý kopec rozhodně není nic pro bolavá kolena.

Vlaková zastávka Městečko u Benešova.Vlaková zastávka Městečko u Benešova.Zdroj: Deník/Anna Marie Jabčanková

Lhota Veselka

Zastávku najdeme na samém okraji vesnice, vlastně poměrně daleko od místních domů. Co se týče vzhledu, čeká tu na vás moderní budka a okolní pole, kde brzy ráno nebo pozdě večer můžete pozorovat srnky, a to hlavně na podzim a v zimě.

Vlaková zastávka Lhota Veselka.Vlaková zastávka Lhota Veselka.Zdroj: Deník/Anna Marie Jabčanková

Domašín

Domašín mívalo přezdívku zapomenuté nádraží, hlavně z toho důvodu, že zde bylo „zapomenutých“ spoustu starých motorových lokomotiv, které zde v podstatě jen chátraly. Možná i z toho důvodu je však nádraží Domašín oblíbené u mladých, kteří sem mezi polorozpadlé vlaky jezdí fotit „umělecké“ portréty. V současné době je zde již daleko méně lokomotiv, ale stále se tu nějaké dají najít. Nádražní budova má výrazně oranžovou fasádu, takže tady rozhodně nezapomenete vystoupit.

Vlaková stanice Domašín.Vlaková stanice Domašín.Zdroj: Deník/Anna Marie Jabčanková

Znosim

Při čekání na vlak ve Znosimi si můžete pohovět v dřevěné budce. Okolí není nijak velmi udržované, ale vzhledem k velikosti vesnice se to dá pochopit. Plusem je rozhodně umístění, protože zastávka se nachází téměř uprostřed vesnice, takže to místní nemají daleko.

Vlaková zastávka Znosim.Vlaková zastávka Znosim.Zdroj: Deník/Anna Marie Jabčanková

Vlašim

A konečně se dostáváme do cíle, vystupujeme na vlašimském nádraží, kde si můžeme pěkně v suchu, teple a klidu počkat na zpáteční vlak do Benešova. Plusem jsou rozhodně čisté toalety, protože jak jistě všichni uznáte – toalety ve vlaku jsou jen pro případ opravdové nouze. Stejně jako v Benešově je hned v blízkosti autobusové nádraží, což výrazně ulehčuje přestup mezi různými dopravními prostředky.

Železniční stanice Vlašim.Železniční stanice Vlašim.Zdroj: Deník/Anna Marie Jabčanková