VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podívejte se, co na Benešovsku přineslo čtvrté čtvrtletí roku 2016

Benešovsko – Bylo toho opravdu hodně, co přinesl rok 2016 na Benešovsku. O zásadních událostech Benešovský deník samozřejmě psal a lze to snadno dohledat i na jeho webu. Přesto není na škodu si některé opravdu TOP události ještě v krátkosti připomenout. Třeba ty, které se staly v říjnu, listopadu a prosinci.

30.12.2016
SDÍLEJ:

Hejtmankou se po Miloši Peterovi (ČSSD) stala Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Foto: DENÍK/ Dimír Šťastný

Říjen: ve středočeských volbách dominovalo hnutí ANO
Na třinácti kandidátních listinách pro krajské volby se zapsalo 93 lidí s bydlištěm na Benešovsku.

Už třetí rozpočtové opatření schválili zastupitelé Benešova. Díky hlasování našlo město na přípravu nákup prázdné školy v Husově ulici 12 milionů korun.

Po zjištění a prokázání kontaminace nejvydatnějšího zdroje pitné vody Votic, v kopci u Jestřebice, a jeho následném odstavení, vydala radnice za sanaci půl milionu korun.

Až o polovinu méně škodlivého rentgenového záření zasáhne pacienty díky novému CT v benešovské nemocnici. Moderní přístroj japonské firmy Toshiba stál 15 milionů korun a zaplatil ho Regionální operační program.

Vítězem voleb ve středních Čechách se stalo hnutí ANO 2011. Lídryně Jaroslava Pokorná Jermanová, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny, se ale až 18. listopadu stala z vůle krajského zastupitelstva středočeskou hejtmankou. Sněmovnu radní Benešova opustí na Silvestra 2016.

Nemocnice Rudolfa a Stefanie buduje kvůli zvýšení bezpečnosti personálu i pacientů oplocení kolem areálu. S ním také zcela veřejnosti uzavře starý vchod z Máchovy ulice. Bude tam zachovaný průchod jen pro zaměstnance.

O kruhové křižovatce pod týneckým hotelem se ve městě hovoří už mnoho let. Stavět by se mohlo začít na jaře 2017. Hotovo by mělo být na podzim.

I benešovští strážníci patří k těm, jimž vedení sboru zajistilo další dopravní prostředky pro rychlý přesun na místo určení – univerzální jízdní kola na silnici i do terénu.

Pokud jste klientem ZP MVČR a měli jste jít na plánovanou operaci v benešovské nemocnici, neuspěli jste. Důvod? Nemocnice už vyčerpala finanční limit, který jí dává za své pojištěnce ZPMV a ta další navýšení plateb, nad rámec limitu, zamítla.

Šok zažili obyvatelé Lešan a jejich sousedé z Kamenného Přívozu, obce v okrese Praha západ. Mezi těmito sídly chce soukromá firma otevřít nový kamenolom na 20 hektarech. Nesouhlas projevilo na 800 signatářů protestní petice.

Listopad: sesuv pod zámkem zlikvidoval vlašimské letní kino
O tom, že se Benešov chce zbavit restaurace Nová myslivna v Konopišti, hovořil při tiskovce starosta Petr Hostek poprvé jako o hotové věci. Město za pozemky a objekty bude požadovat téměř 13 milionů korun.

Každý všední den riskují život ti, kteří k cestě do práce nebo školy využívají autobusové zastávky u mezinárodní silnice E55 mezi benešovskou Sukovou a Pavlíkovou ulicí. O problému přecházení vozovky, po níž denně projede přes 20 tisíc aut, Benešovský deník už před lety psal, ale nic se od té doby nezměnilo…

Jiným směrem, než si vytyčili lídři benešovské radnice, se ubírá nákup opuštěné školy v Husově ulici. Chce ji koupit soukromá osoba. A s tím na radnici i mezi benešovskou veřejností vyvstávají obavy, aby v objektu stojícím jen desítky metrů od gymnázia, základní školy a družiny, nevznikla další, už třetí ubytovna v centru města.

Parkování na Komenského náměstí ve Voticích nechává město nadále zpoplatněné. Ale za další, původně placené parkoviště u kláštera řidiči neplatí, protože ho podle vedení města využívají nejčastěji lidé mířící do za ošetřením zdravotního střediska.

Bez zranění lidí se obešel v sobotu 6. listopadu masivní, zhruba 30 metrů široký sesuv půdy v parku u vlašimského zámku. Lavina písku a hlíny se dala do pohybu z prudkého svahu k řece Blanici v půl čtvrté odpoledne. Další dva menší sesuvy se zastavily o zděný objekt správy parku. Dřevěnou skladovou kůlnu však živel zcela zlikvidoval a strhl s sebou i několik vzrostlých stromů, část hlediště letního kina i zděnou kasu. 

Pomozte nám, nemáme vodu! S touto naléhavou žádostí se na týneckou radnici obrátila velká řada obyvatel městských osad Zbořeného Kostelce a Pecerad. Radnice schválila pro ty, co si studnu nechají, a v letošním roce už nechali vyvrtat, dotaci. A rozpoutala tím závody v hloubení studní…

Auty rozbité silnice v Benešově požaduje město opravit po ŘSD. Právě to do města kvůli opravě E55 i jejímu prodlužování kvůli havárii mostku v Erbenově ulici pustilo na objízdné trasy tisíce automobilů.

Prosinec: ledovka, byť předem avizovaná, zaskočila řidiče
Nový vlakový jízdní řád zavádí v pracovních dnech přes Benešov osm párů expresů z Prahy do jižních Čech a zpět. Na benešovském nádraží je dlouhodobým nešvarem přecházení osob přes kolejiště a to se zvýšením počtu spojů přinese i vyšší riziko srážky osob s vlakem. Proto se na nádraží vypravili strážníci a policisté. Ti za tři hodiny načapali při přecházení kolejí patnáct lidí.

Benešovští radní schválili vyplacení odměn třinácti ředitelům školských zařízení, které platí kraj a také mimořádných odměn šéfům čtyř městských organizací v částkách od 15 do 70 tisíc korun.

Po tragické smrti osmnáctileté dívky na Orlické přehradě, kterou jí způsobil jezdec na vodním skútru, byly konečně jasně stanovené plavební dráhy.

Benešov, respektive jeho Městská tepelná zařízení s.r.o., shání investora, který vloží své peníze do zkvalitnění výroby a přenosu tepla a teplé vody odběratelům.

Naděje na získání opuštěné střední školy v Husově ulici, které si Benešov dělal na jaře, pomalu hasnou. Soukromník prý dá Coopu, majiteli objektu, víc než město. To ale boj nevzdává.

Most přes údolní nádrž Švihov na Želivce, je po téměř půlroce znovu otevřený. Kraj stála jeho rekonstrukce přes 50 milionů.
Důchodci v Benešově dostanou příští rok dárek v podobě seniortaxi, kde budou při cestách k lékaři platit dotované jízdné.

V prosince už druhá, hydrometeorology avizovaná ledovka, zaskočila v pátek 23. prosince řidiče. V sedm ráno se na dálnici D1 u Střechova v táhlém klesání na Brno nabouralo 23 vozidel včetně kamionů a autobusu plného slovenských šoférů. Ti se z práce v Nizozemsku vraceli domů na Vánoce. Při nehodě se zranilo 14 lidí. Když už se zdálo, že se kolona kolem 13 hodiny rozjede, přišla o několik kilometrů blíž ku Praze další řetězová srážka.

Autor: Zdeněk Kellner

30.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 20 000 Kč

Inženýři přístrojů, strojů a zařízení v ostatních oborech Hlavní inženýr výrobní linky Inženýř přístrojů, strojů a zařízení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Nespeky, Vzdělání technického směru nebo 10 let praxe v potravinářském průmyslu. Znalost typů potravinářského zařízení, znalost konstrukce, používání, zvláštnosti opravy, používání, znalost ruštiny. Náplň: stanovení politiky technického rozvoje podniku, vývoj a implementace technických specifikací a realizace projektu ohledně vybavení, rekonstrukce a modernizace výroby. Optimalizace výrobních nákladů. Vývoj předpisů. Zajištění dodávek zařízení, náhradních dílů přístrojů.... Koordinace projektové dokumentace pro modetnizaci. Kominikace s dodavateli. Plánování rozpočtu technického úseku. Sledování dodržování předpisů na ochranu zdraví, bezpečnosti práce, požární bezpečnost,jakož i orgánů vykonávajících technický dozor. Služební byt. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Pharmind corporation s.r.o. - nespeky, Benešovská, č.p. 246, 257 22 Čerčany. Informace: Madina Aiupova, +420 777 708 180.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 15 000 Kč

Skláři dutého, lisovaného a technického skla Sklář technického skla (převážně ruční). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Pracoviště: Sázava - nabízíme zaučení i rekvalifikaci.Jedná se o pozici , kde se ručně upravují skleněné trubice - nabízíme zaučení v oboru, ubytování - cena lůžka 2500Kč za měsíc, stravování cena oběda 28 Kč, 25 dní dovolená. Pracoviště: Kavalierglass, a.s.03, Sklářská, č.p. 359, 285 06 Sázava. Informace: Ladislava Bečanová, +420 327 550 270,737 240 092.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 200 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě dělník-dělnice v lisovně kroužků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 14200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště Poříčí nad Sázavou, možnost prodloužení pracovní smlouvy na dobu neurčitou.Požadujeme: manuální zručnost, zodpovědnost a spolehlivost.měsíční prémie, stravenky, příspěvek na dopravu, ostatní příspěvky dle ZP. Kontaktovat 9-15 hodin.Kontaktní osoba: Petráková Jana tel. 317 712 708, mob. 734 385 877.. Pracoviště: Proratio s.r.o., V Uličkách, č.p. 4, 257 21 Poříčí nad Sázavou. Informace: Jana Petráková, +420 317 712 708,734 385 877.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Fakturant 18 000 Kč

Fakturanti fakturantka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Benešov, Místo vhodné i pro absolventy. Nabídky zasílat mailem na adresu: syslova@matratrans.cz. Pracoviště: Mátra transport a.s., Erbenova, č.p. 134, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Martina Syslová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závěrečné řeči začaly v úterý u Krajského soudu v Praze v kauze údajných korupčních manipulací se zakázkami Středočeského kraje, kde mezi 11 obžalovanými nejviditelněji vyčnívá někdejší hejtman David Rath.
AKTUALIZOVÁNO
10

V politické kauze bylo rozhodnuto předem, naznačuje Rathova obhajoba

Ilustrační foto

Středočechů výrazně přibylo, hlavně díky stěhování

KRÁTCE: jarmark ve Vlašimi, slavnostní otevření Domu služeb sociální prevence

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

KRÁTCE: Udělili 25 pokut, za které vybrali kolem 11 tisíc korun

Benešovsko – Dvacet pět pokut za přibližně jedenáct tisíc korun rozdali policisté řidičům při celorepublikové dopravní akci, která se původně zaměřovala na kontrolu používání bezpečnostních pásů ve vozidlech. Většinou ale policisté odhalili na Benešovsku jiné přestupky.

Vlak plný hraček nově zaveze výletníky i za včelami

Střední Čechy – Výletní vlak Cyklohráček dobře znají z atraktivní trasy z Prahy přes Okoř do Slaného hlavně rodiny s dětmi a milovníci vyjížděk na kolech. Od soboty se stane skutečností jeho již pátá sezona. Ve středu na to společně upozornili zástupci středočeského hejtmanství, Českých drah i organizátorů veřejné dopravy: krajské IDSK a pražského Ropidu. 

OBRAZEM: Obyvatelé Benešova zjišťují, jak vypadá vojenský objekt

Benešov – Zbourat, nezbourat. Takt trochu v duchu polemik loupežníků z Mrazíka, probíhá v Benešově diskuse o tom, zda ponechat a využít hlavní objekt někdejších Táborských kasáren, nebo ho srovnat se zemí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT