„Autobusy z Prčice pochodníky dovezou místo do Heřmaniček na nádraží do Olbramovic," potvrdila jedna z organizátorek akce Dana Horáková s tím, že už příští rok by se pochod měl vrátit do podoby, v níž se celá desetiletí konal. Tedy včetně kyvadlové dopravy autobusů mezi Prčicemi a Heřmaničkami.

Vzhledem k tomu, že tentokrát se musejí pochodníci k účasti předem zaregistrovat a to pouze do 19. května, odhadla Horáková letošní účast na zhruba dvacet tisíc lidí.

V sobotu 21. května se tedy přímo na startu jednotlivých tras nikdo nepřihlásí. I to by se ale s příštím ročníkem mělo změnit do osvědčené podoby.

Estakáda u Heřmaniček 19. května 2022.
PODÍVEJTE SE: Stavba železničního koridoru ovlivňuje i Pochod Praha – Prčice

Do Prčice, jedné z částí dvouměstí Sedlec-Prčice, kdysi sídlu ležícím v okrese Benešov, které nyní spadá pod Obec s rozšířenou působností Sedlčany na Příbramsku, povede celkem jedenadvacet tras. Sedm z nich je umístěno na Benešovsku. Starty jsou stanovené z Týnce nad Sázavou – 42 km, Čerčan 48 km, Benešova – 42, Bystřice – 34 km, Olbramovic – 35 km, Votic – 23 km (dětská trasa) a Střezimíře – 36 km.