Na benešovské sídliště spěchaly v neděli nad ránem, krátce před čtvrtou hodinou, vozy středočeské záchranné služby a policie. V jednom z bytů se nacházela vážně zraněná pobodaná žena. Informaci jako první zveřejnil Týdeník policie.

Pro ženu letěl záchranářský vrtulník. „Pacientka měla těžká poranění v oblasti hrudníku a krku. Po zajištění byla transportována do motolské nemocnice,“ řekla Deníku mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková. V Motole mířila pacientka rovnou na operační sál, kde musela podstoupit chirurgický zákrok.

Muž, který svou partnerku pobodal, byl zadržen a je v policejní cele. „Celou záležitost hned na místě incidentu přezvali krajští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že v souvislosti s pobodáním 39leté ženy již krajští kriminalisté v neděli, ve večerních hodinách, sdělili jejímu o rok staršímu partnerovi, který ji měl napadnout a nožem způsobit vážná zranění, obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu, podle § 140 odst. 1 trestního zákoníku.

Ze strany policie bude podán státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného muže do vyšetřovací vazby, a to aby se neskrýval před trestním stíháním a aby trestnou činnost neopakoval.