„Zatím ještě v ulici chybí vodorovné značení,“ potvrdil v úterý 16. dubna, krátce po uvedeném přejímacím aktu benešovský místostarosta Roman Tichovský.

Chybějící značky i vodorovné dopravní značení v Tyršově ulici přibudou během prodlouženého velikonočního víkendu. „Hotovo by mělo být v úterý 23. dubna. Následující den se přímo na místě v Tyršově ulici uskuteční závěrečná prohlídka. Pak pustíme ulici do provozu a požádáme stavební úřad o kolaudaci,“ ujistil místostarosta.

Při uvedeném prvním přebírání se hovořilo nejen o chybějících značkách a lajnách na vozovce, ale také o absenci sloupků v prostoru křižovatky Tyršovy ulice s Husovou. Rekonstruovanou ulicí prochází v žulové dlažbě naznačená trasa pro cyklisty. A právě v křížení Tyršovy a Husovy ulice se trasa dostává blízko jízdnímu pruhu.

Město tam ale sloupky nechce. Nejedná se totiž o klasickou cyklostezku. Navíc by sloupky bránily autům v zásobování dvou tamních obchodů. Absenci sloupků ale bude muset ještě posvětit dopravní policie. Kolik celá akce stála, zatím město nezveřejnilo.