Starostou města se Petr Hostek stal v lednu roku 2016, po té, co se dva zastupitelé TOP 09, Pavel Dvořák a František Rousek, přidali na stranu tehdejší opozice ČSSD, ANO a KSČM. Rozbili tím křehkou většinu VPM, ODS a STAN. Hostek od ledna 2016 do konce března řídil jak nemocnici, tak město.

Neměl však s nemocnicí uzavřenou pracovní smlouvu, protože ho do vedoucí funkce, předsedy představenstva nemocnice, vynesla politická jednání na Středočeském krajském úřadu. Kraj je totiž jediným akcionářem nemocnice. Z toho důvodu tam Petr Hostek neměl pracovní poměr, a proto je zřejmé, že nemá nárok na comeback.

„O návrat na tento post usilovat nebudu,“ uvedl na dotaz Benešovského deníku. „Měl jsem mandátní manažerskou smlouvu a byl jsem pověřený řízením nemocnice, takže vím, že na to nemám nárok,“ vysvětlil politik zvolený za ČSSD, jediný v novém benešovském zastupitelstvu.

Návrat není vyloučen

Jenže tak úplně jednoduché to být rozhodně nemusí. Návrat Petra Hostka do nemocnice, jakkoliv není nárokový, nemusí být vyloučen absolutně. Už proto, že o předsedovi představenstva nemocnice, jak už uvedeno výš, rozhoduje valná hromada, jíž je Středočeský kraj. A v něm za „provázky“ nyní tahá ANO a také Hostkova ČSSD.

I to ale může mít svůj velký háček. Jedním z radních, nikoliv tím pro bezpečnost a zdravotnictví, jímž je právník Robert Bezděk z ANO, je také člen ČSSD, Vlašimák Zdeněk Seidl. Je veřejným tajemstvím, že právě vlašimská buňka oranžové strany a ta benešovská, mají dlouhodobě napjaté, možná až vyhrocené vztahy.

A stejně dlouho, jako trvá tahle řevnivost, má navrch parta z města pod Blaníkem. „Zdravotnictví je na kraji v dikci hnutí ANO. Pokud vím, benešovská nemocnice ředitele má a není žádný náznak, že by měl být vyměněný,“ dodal profesor Seidl.