„Mléčný automat se nám natolik osvědčil, že jsme se rozhodli nabídnout zákazníkům produkty přímo z našeho mléka," vysvětlil František Mikoláš s tím, že na tento nápad ho více méně přivedla jedna z jeho zaměstnankyň, zootechnička Galina Kaviak. „Galina si stále něco podomácku vyráběla, jogurty, sýry, a tak jsem si řekl, proč to nezkusit ve větším a nabídnout našim klientům něco nového," uvedl soukromý zemědělec.

V nabídce budou například kromě jogurtů nejrůznějších příchutí i jogurtové či syrovátkové nápoje, sýry, máslo nebo třeba celé sýrové dorty.

„Budeme se snažit vyjít našim zákazníkům co možná nejvíce vstříc a splnit všechna jejich přání," slíbil krátce před oficiálním otevřením František Mikoláš.

V současné době disponuje krhanická farma malou výrobnou mléčných výrobků a přilehlou prodejnou. Ta bude otevřená tak, aby i lidé, kteří pojedou pozdě odpoledne z práce, měli možnost si mléčné výrobky nakoupit.

Krhanický automat na čerstvé mléko se setkal mezi zákazníky s takovým ohlasem, že se soukromý zemědělec František Mikoláš rozhodl jít ještě dál. Za necelé dva měsíce vybudoval faremní prodejnu mléčných výrobků, kterou jakmile dojde k vyřízení všech formalit, otevře.

„Pokud bude ze strany zákazníků zájem, chtěli bychom časem výrobu rozšířit. S nějakými stavebními pracemi jsme už začali, ale přesný termín, kdy to bude, vám zatím neřeknu," poznamenal soukromý zemědělec a dodal, že stávající provoz se jim povedlo vybudovat v průběhu dvou měsíců.

Podobné prodejny prý na Benešovsku už jsou. Těm nechce František Mikoláš v žádném případě konkurovat. Naopak by rád doplňoval nabídku o mléčné výrobky, které jeho kolegové ve svých mlékárnách nenabízí.