Po úvodním slově starosty, který přivítal všechny přítomné, ohlásila moderátorka první překvapení. O to se postarala nejprve taneční skupina Crazy breakars, jejímiž členy jsou i několikanásobní mistři světa, kterou vzápětí vystřídala dětská votická taneční skupina Dancing breakers. Na závěr svého vystoupení pak zhruba osmdesátka malých i velkých tanečníků vyzvala všechny návštěvníky na parket, kde si společně zatančili Street dance.

„K tanci nám tady hraje kapela Horváth band, a jako host vystoupí se svou kapelou Vlasta Horváth," uvedla ředitelka Městského kulturního centra Jana Hejhalová – Pavluková.

Součástí plesu byla i bohatá tombola, kde mohli lidé vyhrát například televizi, zájezd do Švýcarska, kávovar, celou řadu domácích elektro spotřebiče nebo třeba poukázku na jízdu na koni či slevovou poukázku do kadeřnického či kosmetického salonu.

„V tombole je celkem 480 cen a každý čtvrtý lístek vyhrává," dodala Jana Hejhalová – Pavluková, která předpokládala, že na ples dorazí více než 400 lidí.

Ti, kteří si chtěli na plese pohodlně sednout měli možnost si zakoupit lístky v předprodeji, ti, kteří byli odhodláni trávit celý večer na tanečním parketě si mohli koupit lístky až přímo na místě.