„To už je taková tradice, že v Benešově startuje plesovou sezonu ples města," potvrdila jen pár hodin před zahájením akce Petra Orsáková z oddělení kultury a prezentace města MěÚ Benešov.

První tóny, které vyzvaly tanečníky na parket, zazněly v podání hudebního tanečního tělesa Moondance Orchestra Martina Kumžáka patnáct minut po osmé hodině večerní.

„Tento orchestr mohou lidé znát ze všech ročníků populární televizní taneční show StarDance aneb když hvězdy tančí," poznamenala Petra Orsáková a dodala, že toto hudební uskupení vystoupí se všemi svými sólisty.

Hvězdou plesu pak byla coby host zpěvačka Petra Janů, která dorazila do Benešova krátce před půlnocí, a samozřejmě tanečník a moderátor Jan Onder. Ten celý slavnostní večer nejen moderoval, ale společně s jednou ze svých tanečních partnerek ze StarDance Kateřinou Baďurovou v průběhu večera i dvakrát zatančil.

Jako na každém plese i tady nechybělo slavnostní předtančení v podání benešovské taneční škola Salta a notoricky známý a oblíbený Horváth Band, který se s orchestrem Martina Kumžáka vystřídal v hudebním doprovodu několika stovek tanečníků.