Program ke slavnostnímu odhalení plakety českého letce začal na Žižkově náměstí v 16.30 hodin a zúčastnili se ho nejen vlašimští skauti, členové Sokola, ale také zástupci města či členové Czech Spitfire Clubu, kteří se na akci spolupodíleli.

Hlavním iniciátorem akce byl milovník historie Daniel Sviták, který prozradil, že akci připravil především pro uctění vlašimského rodáka. Významných obyvatel má Vlašim podle něj ale více. Proto by do budoucna rád uctil třeba plaketou i jejich životy.

Na akci na Žižkově náměstí nemohl chybět ani příbuzný letce, umělec Stanislav Příhoda. „Můj praděda a pilotův praděda byli bratři. O Josefu Příhodovi vím, že měl nejlepší známky z tělocviku a hudebky. Také jsem zjistil, že jeho oblíbená píseň byla Ona se točí, má modré oči," řekl.

Josef Příhoda se narodil 9. října 1914 a padl jako pilot RAF 6. března 1943 nad kanálem La Manche poblíž francouzského Brestu. „6. března 1943 byl úkolem doprovod bombardérů útočících na ponorkové základny v Brestu. Třistatřináctá perut utrpěla jedinou ztrátu. Formaci napadly německé Focke Wulfy: Josef Příhoda zůstal nezvěstný. Jeho Spitfire Mk.Vc havaroval v moři," uvedl k poslednímu dni letce Daniel Sviták.