V rámci Podblanického podzimu zde od 19 hodin vystoupí saxofonista Felix Slováček, jeho syn hrající na klarinet 
a soprán saxofon, violoncellista Petr Nouzovský a klavírista Jakub Uhlík.

„S Felixem Slováčkem jsem se poznal díky Felixovi jr., se kterým jsem připravoval společně s Vjačeslavem Grochovským letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu Eduarda Nápravníka. Byli jsme na společném turné 
v Rusku a od té doby mě pan Slováček několikrát pozval na společná vystoupení," uvedl Petr Nouzovský.

Ten přiznává, že na letošním Podblanickém podzimu vystoupí jen díky velkorysosti Felixe Slováčka. „Kvůli mým zahraničním angažmá jsem do poslední chvíle hýbal s termíny benešovského koncertu. A on mi bez mrknutí oka vyšel vstříc. Nemusel by. Toho si cením," zdůraznil violoncellista.

Na společném koncertě uvedou skladby Alessandra Marcella, Františka Vincence Kramáře, Johanna Sebastiana Bacha, Zdeňka Fibicha, Bohuslava Martinů nebo Karla Svobody. Návštěvníci se ale mohou těšit také na slavnou skladbu Tenkrát na západě Ennia Moricconeho či Twilight Time od kapely The Platters.

„Felixe Slováčka si vážím za jeho bezmeznou profesionalitu. Dále za to, že drží slovo a 
s trochou nadsázky i za to, že nikdy nezkazí žádnou legraci! Je to chlap jak má být," poznamenal Petr Nouzovský, který považuje koncepci Podblanického podzimu za zajímavou. Podle něj klade akcent na pestrost programu, což ocení nejen posluchači, ale i samotní umělci.

KAREL SOUČEK