Proto je více než překvapující, ale i potěšující, že během příprav na nový rok městští policisté z Benešovska neregistrovali více toulavých psů než minulý rok. Během těchto dvou dnů dokonce zachraňovali jenom tři pejsky na celém Benešovsku, z čehož dva se už vrátili ke svým majitelům.

„Kolem dvacáté hodiny na Silvestra hlídky řešily první oznámení a sice útěk vystrašeného pejska na Červených Vršcích. Pejsek se nakonec k majiteli sám vrátil," řekl velitel benešovských, městských strážníků Radek Stuhlík.

Stejně tak v Sázavě museli policisté vyjet na pomoc za jorkšírským teriérem, který se celý vyděšený toulal po městě.

„Asi ve tři čtvrtě na dvě na Nový rok jsme zajistili pejska, pro kterého si následující den přišla majitelka. Pejsek se ztratil při procházce," prozradil sázavský strážník Pavel Moravec.

Nejzajímavějším případem zůstává nález štěňátka opět na Nový rok v Týnci nad Sázavou. K psíkovi se totiž do dnešního dne nikdo nepřihlásil. Aktuálně je pejsek Goliáš v péči sdružení Srdeční záležitost.

Provozovatelka útulku v Maršovicích si myslí, že vlastníci psů jsou více uvědomělí a zkrátka své mazlíčky hlídají.

„V útulku máme aktuálně dvacet šest psů, z nichž třeba fenka Ťapka pochází z Benešovska od Postupic. Stejně jako pro ostatní pejsky i jí hledáme novou rodinu," svěřila se Marie Hrmová s tím, že po novém roce k nim dorazil jen jeden pejsek od Neveklova, pro kterého si následující den majitelé přijeli.

Po pejskovi jménem Dolar se poptává od Silvestra ještě majitelka z okolí Řehenic.