„Pokud jste pejskaři a máte v sobotu od půl desáté tak tři hodinky čas, přijeďte se s námi a s útulkáčky podívat po okolí Maršovic,“ vyzvala majitelka organizace Marie Hrmová.

Trasa je dlouhá zhruba osm kilometrů a povede kvůli nepříznivému počasí převážně po místních zpevněných komunikacích. „Vzhledem k deštivému počasí posledních dnů jsme zvolili tak trochu kompromis, netroufáme si na podmáčené a rozbahněné polní cesty,“ upřesnila Hrmová.

Akce se mohou samozřejmě zúčastnit i pejskaři s vlastními mazlíčky, kteří si chtějí jenom zpříjemnit odpoledne. Kdo nemá vlastního pejska nebo ho nechce brát s sebou, ten si může „zapůjčit“ pejska z útulku. V tomto případě je třeba se telefonicky domluvit s ošetřovatelkami, aby věděly, kolik pejsků přichystat na sobotní procházku.

Vstupné je skutečně pouze dobrovolné. Jako dárek je možné přinést pamlsky, konzervy, granulky a další věci pro pejsky v útulku.

Minulý pochod se konal loni na podzim. Od rána již organizátoři netrpělivě čekali kolik asi návštěvníků dorazí tentokrát. Původně se počítalo, že lidiček přijede více než minule a opravdu. Lidé se začali sjíždět již před devátou a jejich celkový počet se vyšplhal na třicet pět lidí a třicet pět pejsků.