„Jejich anonymní, jen čísly označené vzorky jsme hodnotili jako ve škole, od jedničky do pětky," popsal předseda pětičlenné komise, Libor Sedlák.

Pochutinu do soutěže v obci s asi osmdesáti rodinami přihlásilo neuvěřitelných sedmnáct kuchařů. Tři z nich pak získali za své pečené dílo shodný počet bodů.

„Rozhodujícím kritériem proto byla právě chuť potraviny," vysvětlil Sedlák.

Nelehký úkol, jak od sebe rozeznat chuť soutěžních vzorků, zvládli porotci s bravurou.

„Chuťové pohárky jsme vyplachovali chlebem," usmíval se hlavní porotce a přiznal, že k tomu použili i chléb tekutý.

Před restaurací se postupně shromáždilo na padesát obyvatel Úročnice. Ochutnávali a sami i tipovali, které koleno má naději na vítěství. Jedna z žen, kvůli změně chuti, donesla dokonce i dvoubarevný mléčný puding.

Příští rok by pořadatelé z úročnického osadního výboru chtěli soutěž zopakovat. Ta vlastně vznikla jako jakýsi protipól loňského klání o nejlepší posvícenský koláč.

„Koláče pekly ženy a tehdy jsme si my, muži, řekli, že bychom podobnou soutěž měli také připravit. Takže jsme udělali pouťové, pečené koleno," vysvětlil vznik společenské i soutěžní, kulinářské záležitosti Libor Sedlák.

Vítězem premiérového klání, kterého se zúčastnily samozřejmě také ženy, se stal Miroslav Novotný před Františkem Kubánkem a Jiřím a Janou Lacinovými.