"Naposledy byl viděn na Benešovsku v Hornopožárském lese," vysvětlila v úterý policejní mluvčí Barbora Schneeweissová, proč se pozornost pátračů soustřeďuje právě do prohledávané oblasti. "Pokud máte o pohřešovaném jakékoliv informace nebo víte, kde by se mohl nacházet, ozvěte se nám, prosím, na linku 158," žádá o pomoc veřejnost.

close Pohřešovaný Lukáš H. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Pohřešovaný Lukáš H.

Pohřešovaný je střední postavy, měří kolem 176 centimetrů. Jeho popis uvádí modré oči a plavé (blond) vlnité vlasy. Naposledy byl oblečen do pruhovaného trička s krátkým rukávem a černých kalhot.

Domů měl dorazit později

Lokality Horní Požáry a Sekaná skála Lukáš navštívil společně s dalším členem rodiny na Nový rok. Kolem páté odpoledne se právě u vyhlídky rozloučili – s tím, že on dorazí domů později. Že to bylo na poněkud odlehlém místě poté, co padl soumrak, nemuselo budit obavy: okolí vyhlídky i místní lesy, kam jezdí s přáteli trampovat, velmi dobře zná.

Když se doma neobjevil ani ráno nebo dopoledne, právě zmiňovaný rodinný příslušník nahlásil jeho pohřešování. S tím, že dosud se nestalo, aby se nevrátil domů tak, jak bylo v plánu. Právě proto se jak rodina, tak i přátelé pohřešovaného obávají o jeho zdraví a život.

Už v úterý odpoledne se rozjela pátrací akce, v jejímž rámci vzlétl i policejní vrtulník; v úterý rozsáhlé hledání pokračovalo. Zapojili se kamarádi, policie nasadila tři desítky svých příslušníků plus čtyři psovody se služebními psy. Nepodařilo se však najít žádnou stopu. Policie proto žádá každého, kdo pohřešovaného Lukáše někde viděl nebo o něm má jakékoliv informace, které by s pátráním mohly pomoci, aby se ozval na linku 158.