Patnáct mladých lidí ve věku od 15 do 18 let přistihli o víkendu (14. a 15. března) policisté s alkoholem v krvi. Strážníci i policisté měli opravdu napilno, zúčastnili se silničních kontrol na Benešovsku a akce, která byla zaměřená na mládež a alkohol, který jim nesmí být podáván.
Policisté v pátek 13. března v Týnci nad Sázavou a ve Voticích zkontrolovali 51 řidičů a vybrali 22 blokových pokut v hodnotě 6 700 korun. Akce se zúčastnilo 25 policistů a 2 strážníci Městské policie Votice.
Muži zákona v Benešově zkontrolovali 95 řidičů, uložili 37 pokut v částce 8 600 korun.
Policisté se ale nevěnovali jenom řidičům.
„V Benešově policisté v rámci akce zkontrolovali čtrnáct restaurací a barů, ve Vlašimi osmnáct, zda nenalévají nezletilým alkohol. Ve Vlašimi zjistili sedm případů podávání alkoholu mládeži. Této akce se zúčastnilo 22 obvodních policistů a 13 kriminalistů,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Stránská.
V sobotu 14. března v noci 8 obvodních policistů, 4 strážníci a pracovnice sociálního oddělení z Vlašimi zkontrolovali 12 restaurací, barů a heren.
„Z celkového počtu padesáti čtyř osob nadýchalo alkohol osm mladistvých. Všichni byli předáni sociální pracovnici. Obsluha a provozovatelé podniků budou strážníky Městské policie Vlašim oznámeni na městském úřadě pro přestupek,“ řekla mluvčí Stránská.
Podezření z trestních činů dle maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení bez řidičského průkazu zaznamenali benešovští policisté v Bukovanech. Při silniční kontrole zastavili řidiče, který má v současné době zákaz řízení motorových vozidel na dobu 18 měsíců.
Ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění je podezřelý také mladík, kterého zastavila hlídka Policie ČR v Černoleské ulici v Benešově.
„Mladík řídil osobní automobil Volkswagen Vento. V policejních evidencích hlídka zjistila, že řidič nevlastní řidičský průkaz,“ řekla policejní mluvčí Zuzana Stránská.