Programu, který přestože se v Čechách vysílá teprve rok, slaví velké úspěchy. Nejenže byla Partička letos v dubnu vyhlášená v anketě Tý Tý pořadem roku, ale navíc se stala absolutním vítězem celého ročníku.

Kromě známé české partičkovské čtveřice, Michala Suchánka, Richarda Genzera, Igora Chmely a Ondřeje Sokola, pod taktovkou režiséra Daniela Dangla se obecenstvu představila a pětice představitelů slovenské verze Partičky. Lukáš Latinák, Marián Miezga, Juraj Kemka, Róbert Jakob a Roman Pomajbo. Oba týmy pak na klávesy doprovázel Marián Čurko.

V průběhu třech hodin improvizovaného představení, jehož součástí byl i sám divák vtažený do děje se na pódiu vystřídali herci české a slovenské Partičky. Jako třešničkou na dortu bylo v závěru společné vystoupení obou týmů. O vyvolání pocitu naprostého šoku a absurdity u návštěvníků akce nebyla při tomto mezinárodním duelu rozhodně nouze.

Salvy smíchu, skandování: „Geňa, Geňa, Geňa," či žádost směřující k režiséru Danielu Danglovi: „Daňo řekni Ř," naznačovala, že se publikum i v dešti skvěle baví a pořad z televizních obrazovek dobře zná.