„Ženu začala pohřešovat v pondělí v půl šesté odpoledne její šedesátiletá dcera,“ připomněla úvod velké pátrací akce Zuzana Stránská, mluvčí benešovské policie s tím, že důchodkyně žijící v týneckém domě s pečovatelskou službou odešla na nákup, ale domů se nevrátila.
Na nákupy žena vyrazila odpoledne, kolem 16 hodiny hodiny ji pak svědci viděli v Chrástě nad Sázavou v lokalitě Na Potočině.
„Sedm policistů z týneckého oddělení po ženě pátralo právě v uvedené lokalitě. Na místo dorazila i posila z okresního ředitelství,“ uvedla mluvčí.
Na to, kde by se žena mohla nacházet se policisté ptali také v benešovské nemocnici i pracovníků operačních středisek Záchranné služby Praha – západ a Praha město. Ani tam o seniorce nic nevěděli. Pátrací tým rozšířili ještě policisté ze Sázavy a Čerčan.
„Na pomoc přiletěl už v úterý v jednu hodinu v noci také vrtulník letecké služby policie,“ sdělila Stránská.
Helikoptéra vybavená termovizí propátrala širší okolí posledního výskytu pohřešované a tu skutečně dvě a půl hodiny po půlnoci našla.
„Žena jsme nalezli živou v lesním porostu v Chrástě nad Sázavou v lokalitě u vodárny,“ doplnila mluvčí policie.
Seniorka ztratila orientaci a domů se už nedokázala vrátit.
„Žena prochladla, ale jinak neutrpěla žádné zranění,“ potvrdil Jaroslav Platil, vedoucí týneckého oddělení policie s tím, že ji k vyšetření do benešovské nemocnice převezla záchranná služba.