Tentokrát předpokládá, že nové klientské pracoviště v ulici Františka Václava Mareše otevře 1. března 2014.

Jak přiznal tiskový mluvčí největší tuzemské zdravotní pojišťovny Oldřich Tichý, v době kdy ministerstvo představilo a zároveň pojišťovně poslalo do připomínkového řízení úhradovou vyhlášku, která ovlivní financování zdravotnictví na celý příští rok, či kdy začala arbitráž mezi VZP a Protonovým centrem v Praze, není tato otázka tím nejpalčivějším a nejakutnějším problémem, který VZP nyní řeší.

Nicméně uvedl, že generální dodavatel stavby je již vybraný. Je jím společnost, která v nabídkovém řízení podala nejnižší cenovou nabídku. Stavební práce tak budou moct být zahájené neprodleně po podpisu smlouvy o dílo. Kdy k tomu ale dojde, Oldřich Tichý neřekl.

„Realizace rekonstrukce bude trvat přibližně šedesát dnů od předání staveniště," poznamenal mluvčí VZP a dodal, že objekt Všeobecné zdravotní pojišťovny na benešovském Husově náměstí, ale i v Žižkově ulici je určený k prodeji.

Přestěhování benešovské pobočky VZP do centra města přinese jejím klientům jistě řadu výhod. Tento krok budeš mít ale i stinné stránky. Zatímco u stávající pojišťovny mohou její klienti využít záchytné parkoviště v bývalých Táborských kasárnách, poté se budou muset spoléhat pouze na placené stání či obtížné hledání volného místa v přilehlých ulicích.