Oznámila to při posledním veřejném zasedání zastupitelstva místostarostka Adriana Bursová.

„Naší žádosti o přidělení grantu na víceúčelové veřejné sportoviště v hodnotě jeden milion korun, které by hradila Nadace ČEZ její správní rada nevyhověla,“ uvedla Bursová. „Proč, to nevíme, nadace to nesdělila.“

To, proč Týnec při své žádosti neuspěl proto zůstává zahaleno tajemstvím energetiků. Jasné však je, že při vyhlašování, které se koná jen jednou za rok, dostala přednost Základní škola Bohumínská ve Slezské Ostravě.

Ve Středočeském kraji na nadační peníze za dobu vyhlašování grantu dosáhlo zatím devatenáct měst a obcí. Na Benešovsku vzniklo Oranžové dětské hřiště v roce 2007 v hodnotě 1,1 milionu v Choceradech. Poblíž Benešovska pak další dětské hřiště v Kostelci u Křížků v hodnotě 450 tisíc korun v roce 2009.

„Obce i města mají o tento grant stále velký zájem. Bohužel nemůžeme uspokojit všechny došlé žádosti. Vysoký počet žadatelů je pro nás ale potvrzením, že projekt Oranžových hřišť je stále aktuální a potřebný,“ vysvětlila na webových stránkách společnosti Bohdana Horáčková, místopředsedkyně správní rady Nadace ČEZ. „Od počátku projektu jsme podpořili výstavbu 83 dětských a 79 sportovních hřišť za více než 217 miliónů korun,“ uvedla Horáčková.

Nadace ČEZ poskytuje na výstavbu Oranžového hřiště příspěvek až do 1 milionu korun. Podmínkou je, aby nová hřiště zohledňovala podmínky bezpečné hry, podpory dětské kreativity a rozvoje motoriky.