V současné době křižovatku do jakéhosi kruhového tvaru vymezují plastové červené a bílé prvky, asi půl metru vysoké obrubníky. Ty od umístění před několika lety už značně utrpěly. Kola především nákladních automobilů a autobusů udělala své. Nebyla to zlá vůle řidičů. Malý kruháček rozměrům dlouhých vozidel zkrátka jen nemohl stačit. Teď leží na stole městského úřadu plány na obnovu inkriminovaného místa. Návrh opatření obecné povahy spočívající v úpravě provozu na pozemních komunikacích projednal silniční správní úřad a také dopravní policisté.

Úpravy budou spočívat v tom, že bude zcela jinak umístěno dopravní značení tak, aby bylo v souladu s dopravními normami. „Dopravní značení, které je s uvedeným v rozporu, bude odstraněno. Značení Dej přednost v jízdě! v ulici Konopišťské bude provedeno na žlutozeleném retroreflexním podkladu. V rámci provedení vodorovného dopravního značení bude obnoveno to stávající, vše bílou barvou v plastu. Vodorovné dopravní značení směrem ke Konopišti bude provedeno v délce minimálně třiceti metrů,“ popsal chystané změny vedoucí silničního správního úřadu Karel Hlaváček.

Podle čtyřicetiletého motoristy Pavla z Bystřice, který místem denně projíždí do svého zaměstnání v centru Benešova, je úprava křižovatky už na čase. „Zpočátku byla vyznačena dobře, ale náklaďáky plastové prvky doslova rozjezdily. Ty pak několikrát dostali do středu vozovky a motaly se v cestě dalším autům. Věřím, že úprava tento problém vyřeší,“ dodal.

Pomoci by tomu mělo i provedení dopravního značení. O to se dál bude starat správce silnice. Plastová svodidla po obvodu křižovatky a betonová svodidla uprostřed středového ostrůvku zůstanou ve vlastnictví, tedy i správě Benešova. Ten má podle Karla Hlaváčka provádět jejich pravidelnou kontrolu nejméně jednou týdně.

Rekonstrukce křižovatky u Katušky by měla začít, jakmile to povětrnostní podmínky dovolí.