„Další uzavírka Domašína je výsměch všem, co každý den musí absolvovat cestu z Vlašimi do Benešova. Co se tam na těch dvou kilometrech silnice může každý rok už asi deset let dělat? Je to směšný,“ ulevil si na facebookovém profilu města Michal Vanda.

Vymetání okrsek

„Jezdím denně do Benešova. Zrovna přemýšlím, kudy ráno pojedu. Třetí sezóna vymetání okresek,“ připojila svůj povzdech do řady kritických komentářů Eva Ulrichová.

Uzavřený úsek komunikace je podle mínění řidičů snad prokletý. Jen za posledních pět let byl neprůjezdný už několikrát. Naposledy byla Benešovská ulice uzavřena minulý rok od poloviny července do konce listopadu. Silnice je ve správě Středočeského kraje. Ovšem k situaci se vyjádřil i vlašimský starosta.

„Stavba bude probíhat ve dvou etapách. První v úseku křížení silnic u továrny LTD za Domašínskou,“ přiblížil starosta Luděk Jeništa s tím, že druhá etapa se uskuteční následně v úseku od Domašínské brány na náměstí v Domašíně.

Podle Martin Kupky, náměstka hejtmanky pro silniční dopravu je oprava celé silnice jednou z nejvýznamnějších investic Středočeského kraje za stovky milionů korun. „Prosíme obyvatele o pochopení, bez uzavírek se celá silnice opravit nedá. Jediná schůdná varianta je etapizace prací,“ uvedl.

Lidé musí být trpěliví

Ani to ale řidiče na silnici momentálně nevrátí a celé jaro se budou muset obrnit trpělivostí. „Takže z Benešova opět přes Bořenovice, Býkovice a Radošovice. Tak by tam občas asi také měli chytat ty, kteří to neznají a jedou jak šílenci,“ přiblížila objízdnou trasu pro osobní auta Zdeňka Smolíková.

Momentálně je na silnici z Vlašimi do Benešova uzavřen také úsek mezi Chotýšany a Jemništěm.

s přispěním Karla Chlumce