Oprava v Nové pražské má trvat do pátku 17. června, pak na ni naváže druhá etapa, oprava silnice v Čechově ulici od semaforů po odbočku do ulice Pod Klášterkou.

Investorem je Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Své záměry v celém díle má ale také Vodohospodářská společnost Benešov i samo město. To naváže s rekonstrukcí povrchu silnice v Nové pražské od semaforů po křižovatku s ulicí Jana Švermy.

„Opravíme ale také asi třicetimetrovou část poškozené silnice v Nové pražské poblíž okružní křižovatky u Obchodního domu Hvězda,“ připomněl benešovský místostarosta Roman Tichovský.

Cyklostezka z Votic do Benešova bude zatím končit na nádraží Olbramovice v místní části Veselka.
OBRAZEM: U Votic začnou brzy budovat na staré trati cyklostezku

S komplikacemi kvůli uzavírce Nové pražské se musejí vypořádat také řidiči, kteří běžně parkují na parkovišti u panelových domů v ulici Jana Švermy. Parkoviště je nyní prosté aut a řidiči kvůli tomu dostali možnost parkovat zdarma na parkovišti Pod Brankou.

Znouzprovoznění Čechovy ulice by mělo přijít až po velkých prázdninách. „Předpokládaným termínem ukončení poslední z čtyř etap, na které jsou práce v Nové pražské a Čechově ulici naplánovány, je polovina září,“ dodala Petra Kučerová, mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.

Ani to ale letos nebude poslední dopravní stavba, která komplikuje průjezdnost Benešovem. KSÚS totiž hodlá opravovat také povrch silnice v Černoleské ulici.