Sedmačtyřicetiletý Luboš Balata je absolventem Střední průmyslové školy v Kutné Hoře a Vysoké školy strojní a elektrotechnické v Plzni.

Po absolvování vysoké školy pracoval v týneckém Metazu jako vedoucí oddělení Organizace a techniky řízení. V roce 1996 se podílel na založení firmy, která patří mezi přední poskytovatele služeb v oblasti podnikových informačních systémů v České republice i na Slovensku.

Od jejího založení v ní pracuje jako konzultant prodejních a distribučních modulů. Je ženatý, má tři dospívající děti. Vyznává aktivní, sportovní způsob života, ke kterému vede i rodinu. Dcera hraje závodně v Benešově basketbal, synové kopanou a tenis.

Několik let hrál sám závodně fotbal za druholigové ČSAD Benešov, v současném SK Benešov pomáhá s mládeží. Mezi jeho další záliby patří sledování novinek v oblasti komunikací a výpočetní techniky, film a v poslední době také cestování.

Má i osobní motto s nímž vstupoval do komunálních voleb: Rád bych, aby do Benešova nejezdili lidé jenom kvůli Konopišti.

Otázky a odpovědi najdete ZDE