Nový vlakový jízdní řád nabízí obyvatelům regionu nové rychlé spoje do Prahy i jihočeské metropole a v létě přímé spojení na Šumavu.
Ve směru z Prahy do Českých Budějovic poslouží cestujícím pět nových rychlíků, které spolu nočním spěšným vlakem „Jordán“, jenž v pracovních dnech končí v Táboře a o víkendech dorazí až do Českých Budějovic, posílí stávající síť dálkových spojů.
Ranní „Šumava“, pokračuje od poloviny června do září až do Nového Údolí na Šumavě. Odjezd expresu Ex 101„Jože Plečnik“ z Prahy do Salzburku, kde bude končit, je o hodinu posunutý a mezinárodní spoj začne zastavovat i v Olbramovicích. Tam navečer staví i R 207s lůžkovým, lehátkovým a jídelním vozem s novým názvem „Matthias Braun“, jež má rovněž cílovou stanici v Salzburg.
V opačném směru z jihu do metropole pojedou čtyři nové rychlíky a noční spěšný vlak pojmenovaný po staviteli železnic F.A.Gerstnerovi, čímž kromě nočních hodin dosáhnou pravidelného hodinového taktu. Zajímavostí je ranní spěšný vlak vyjíždějící z Heřmaniček do Českých Budějovic ve 4.50 pod jménem známého jihočeského rádia.
Na dvoukolejce z Benešova do Prahy a zpět se objeví moderní dvoupatrové jednotky CityElefant pouze na víkendových osobních spojích. Dopravu do metropole posílí ze Strančic linky S29, které ve špičkách pojedou ve půlhodinových intervalech a z hlavního nádraží zamíří do Vysočan. Pravidelní cestující na lince S9 si musí zvyknout na přečíslování příměstských spojů, protože ty končící nebo vyjíždějící z Benešova začínají od neděle 14. prosince dvojčíslím 25**.

Nové jízdní řády ( tratě 220 Praha – České Budějovice, 221 Praha – Benešov, 222 Benešov – Trhový Štěpánov, 223 Olbramovice – Sedlčany, 212 Čerčany – Světlá nad Sázavou, 210 Praha – Vrané – Čerčany, 014 Kolín – Ledečko a 235 Kutná Hora – Zruč nad Sázavou) ve formátu *.rar najdete ZDE