„Pracovníci firmy demontují celou báni a sejmou z ní i měděné oplechování. Dřevěná konstrukce, která půjde ještě zachránit, na věži zůstane. Tu poškozenou nahradí nové dřevo. O tom ale rozhodnou památkáři,“ vysvětlil při kontrolním dnu starosta Ivan Novák s tím, nakonec dojde k novému oplechování opět měděným plechem, který za čas získá zelenou patinu.

Na opravě věže se z více než 90 procent nákladů podílí Olbramovice, svým dílem přispěli také prostřednictvím sbírky věřící a část uhradí i votická farnost Církve římskokatolické.

Obec Olbramovice dlouhodobě přispívá na údržbu a opravy kostela. Tak tomu bylo například i při vzniku systému cirkulace vzduchu, která zamezuje vlhnutí zdiva. „Hradili jsme ale i opravu střechy, vznik nové elektroinstalace a také obnovu výmalby kostela,“ sdělil olbramovický starosta.

Církev před časem, i kvůli tomu, že obec financuje opravu a údržbu kostela Všech svatých, nabízela, že svatostánek na Olbramovice převede. Ovšem město zatím nemělo zájem. „Byli bychom schopni se o kotel postarat, ale staletí patřil církvi, a tak by to mělo zůstat i nadále,“ dodal Ivan Novák.