Až příští rok v létě pojedete odevzdat do areálu technických služeb starou pračku, bude to i pro vás, kteří nemáte svaly jako Herkules, pohodová záležitost.
Právě do té doby tam vznikne krytá rampa, na níž bude stačit vyjet autem a těžké břemeno jen shodit do připraveného kontejneru. Nyní?
„Předměty se musejí vyzvednout přes hranu vysokého kontejneru. Někdy je to dost těžká práce,“ uvedl ředitel TS Benešov Bohumil Rataj.
Rekonstrukce sběrného dvora bude stát deset milionů korun. Jen desetinu z toho zaplatí město. Zbytek prostředků dodá kraj jako dotaci.
V novém sběrném dvoře, který se začne stavět na jaře bude obyvatelům k dispozici šest kontejnerů.
„Lidé tam budou moci ukládat například velkoobjemový odpad, sutě nebo bioodpad,“ sdělil Rataj.
Novinkou pro občany bude nejen snadná dostupnost až na rampu nad kontejnery, ale také nová provozní doba.
„Spoluobčané by měli mít možnost odevzdat odpad i odpoledne a také o sobotách či nedělích,“ přiblížil místostarosta Roman Tichovský své přání. Bohumil Rataj ho pak doplnil: „Zejména přes léto, kdy je o službu větší zájem, bude otevřeno v pátek do osmnácti hodin, v sobotu dopoledne a v neděli také odpoledne.“
Taková nabídka má svou logiku. A nejspíš i částečně zabrání devastaci přírody lidmi, kteří pendlují mezi hlavním městem a svou rekreační lokalitou na Benešovsku. Odpadky, které vyprodukují a nechtějí vézt až do Prahy, budou moci odevzdat v Benešově. Ne sice zadarmo, ale dvacetikoruna za celý vozík odpadu, snad bude i pro ně jen částka skutečně symbolická.