ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Odběrové místo opustilo dosavadní působiště na parkovišti u plaveckého bazénu v Černoleské ulici, kde po pondělním otevření tohoto sportoviště budou opět moci parkovat koupáníchtiví návštěvníci, a přestěhovalo se do nemocničního komplexu. Od pondělka tedy funguje přímo v nemocnici – a to v zadní části areálu „za spalovnou“; s vjezdem z Erbenovy ulice.

Benešovská nemocnice zajišťuje provoz odběrového místa pro testy na onemocnění Covid-19 stejně jako ostatní oblastní nemocnice Středočeského kraje – tedy ty v Kladně, Kolíně (pod niž spadá také kutnohorská nemocnice, kde odběrové místo působí rovněž), Mladé Boleslavi a Příbrami. Všechny ostatní nemocnice zřídily odběrová místa přímo ve svém komplexu, případně v jeho těsném sousedství.

V Benešově se nicméně místo odběrů stěhuje už podruhé. Svou činnost v březnu zahájilo v budově polikliniky na Malém náměstí, odkud bylo už po několika dnech přesunuto ke krytému bazénu. Argumentem se tehdy stalo, že nové působiště umožní provádět odběry i lidem, kteří přijeli v autě, a to bez toho, že by vůbec museli vystoupit – což je bezpečnější, neboť se snižuje riziko přenosu případné nákazy.

Zřejmě však sehrál roli také fakt, že proti fungování odběrového místa přímo v centru města bylo slyšet protestní hlasy; ohrazovala se i benešovská radnice.