„Od 1. září začne fungovat odběrové místo číslo dvě v areálu nemocnice u odběrového místa číslo jedna na PCR testy u kotelny,“ připomněla Markéta Zikmundová tiskový referent benešovské nemocnice.

Původní odběrové místo pro antigenní testy v přízemí objektu Kulturního centra Karlov, v prostoru baru Labyrint už je mimo provoz.

„Antigenní testování v Labyrintu bude v úterý 31. srpna mimo provoz právě kvůli stěhování do nových prostor,“ upozornila Markéta Zikmundová. V areálu nemocnice budou pro antigenní testování k dispozici dvě bílé mobilní buňky, z nichž jedna bude využívána jako čekárna. Vedlejší buňky pro PCR testování mají pro snazší rozlišení zelenou barvu.

Testovací místa otevírají v 7 hodin a před polední přestávkou končí ve 12 hodin. Po třicetiminutové pauze se proces odběrů vzorků a vyhodnocování znovu rozeběhne až do 15.30 hodin. Během sobot, nedělí a svátků je odběrové místo mimo provoz.

Adresa odběrového místa se v Benešově měnila už několikrát. Testovalo se například i na parkovišti u krytého plaveckého bazénu v Černoleské ulici.