„Mnoho žen v České republice dosahuje vynikajících výsledků ve své profesi a zároveň perfektně zvládá rodit, vychovávat děti a starat se o rodinu. Většinou se o nich kromě úzkého okruhu přátel a rodiny nemluví. Prostřednictvím Žena regionu 2009 chceme dát ženám šanci zviditelnit se,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Provident Financial, Ondřej Holoubek.

O titul žena regionu se mohly v letošním roce ucházet ženy, kterým se podařilo dosáhnout vynikajících výsledků v jedné z šesti kategorií. Politika a veřejná správa, věda a výzkum, vzdělání a zdravotnictví, business, charitativní činnost, umění, kultura a sport. „Našim cílem je představit ženy široké veřejnosti, přitáhnout pozornost k jejich snažením a vyjádřit veřejné vyznání ženám, které dokáží svým aktivním přístupem k životu motivovat a obohacovat jejich život,“ řekl Holoubek.

Vítězka Barbora Čmelíková z Bukovan pracuje v Posázaví o. p. s. jako projektová manažerka. „Projektovala jsem akci Čistá řeka Sázava, ale titul není jenom moje zásluha, protože bez lidí, které kolem sebe mám by to nešlo. Na projektu se zúčastnili moji kolegové, dobrovolníci a sponzoři,“ řekla výherkyně Čmelíková.

Právě čtvrtý ročník projektu čistá řeka Sázava se konal od 17. do 19. dubna. Dobrovolníci se vydali po proudu, korytem řeky Sázavy na třídenní cestu, aby nasbírali to, co nepatří na její břehy. „Oslovili jsme svými aktivitami i osobnosti veřejného života, kterým je příroda a hlavně údolí Sázavy blízké. Na projektu se podílela ze známých osobností i Aneta Langerová a to vlastní muzikou na slavnostním večeru projektu,“ sdělila Barbora Čmelíková.

„Moje nominace mě vysloveně pobavila, vůbec jsem nevěděla, že taková cena existuje. Nejdříve jsem si myslela, že je to legrace, pak jsem si vypátrala, kdo mě nominoval a že to teda vtip není," ukončila výherkyně.