Také proto se v loňském roce město dostalo do desítky nejaktivnějších sběračů vysloužilého elektra v celé České republice v kategorii obcí od pěti do dvaceti tisíc obyvatel.

„Jsem osobně velmi rád, že jsme se v této kategorii umístili na sedmé příčce a pevně věřím, že se nám v letošním roce podaří sedmé místo obhájit a nebo ještě lépe o nějaké místečko polepšit," uvedl Bohumil Rataj, ředitel Technických služeb Benešov.

Díky celoročnímu úsilí se každému jednotlivci v rámci deseti nejúspěšnějších měst podařilo donést do sběrného dvora elektrozařízení o průměrné váze 2,94 kilogramu. Vyplývá to ze statistik společnosti, která se zaměřuje na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů. Analýza dále uvádí, že ve sběrných dvorech nejčastěji končí větší elektrozařízení jako například pračky nebo ledničky. Tedy takové, které se nevejdou do směsných kontejnerů.

„Všeobecně se potýkáme s problémem odevzdání drobných elektrozařízení, které často končí v komunálním odpadu. Z tohoto důvodu se snažíme rozšířit a zahustit sběrnou síť kontejnery tak, aby je měli lidé bez větších obtíží kdykoliv k dispozici," informovala Taťána Pokorná, ředitelka společnosti.