Jak se asi v Čechách v tu dobu cítili žoldáci protestantského vojska švédského generála Lennarta Torstensona a ti z vojska katolického, císařského, vedené Melchiorem Hatzfeldem, připomnělo už jen počasí. Kruté mrazy posledních dnů sice odezněly, ale i tak pocitovou teplotu snižoval ostrý ledový vítr.

Samotná bitva přinesla císařským vojskům drtivou porážku, což zmínili i řečníci u pomníku s popisem události. Starostka Jankova Jitka Jonsztová zmínila v souvislosti se vzpomínanou událostí a jejími oběťmi nejen současný neutěšený vývoj společnosti, včetně nedávné vraždy slovenského žurnalisty, ale vyjádřila také přání, aby se svět dál vyvíjel jen prostřednictvím mírových dialogů a ne válečných konfliktů.

Vzpomínky na krvavé události konce zimy 1645 začaly už v pátek 2. března ve Voticích. Na jankovském bojišti pak vojáci obou táborů ze sdružení Císařský regiment a Mortaigne regiment představili účastníkům piety taktiku boje v 17. století a vysloužili si za to potlesk na otevřené scéně.

České zastoupení UNICEF reprezentované výkonnou ředitelkou Pavlou Gomba a středočeské hejtmanství vyhlásily v pondělí 2. 10. 2017 v Galerii Portheimka na pražském Smíchově výsledky soutěže Miss Panenka Středočeského kraje.
Výroba očkovacích panenek se od dětí rozšíří i mezi seniory
Třetí Skleněný jarmark se konal znovu v sázavské Huti František.
Sázava hostí přehlídku nápadů sklářských nadějí