Tyto práce nejsou na první pohled vidět. Odehrávají se totiž za zdmi kanceláří votické radnice i pracovištích kompetentních orgánů. Jsou však intenzivní. „V současné době probíhají řízení potřebná pro udělení stavebního povolení. Jedná se o zajištění vyjádření například od hygieniků, hasičů nebo energetiků,“ vysvětlil mluvčí votické radnice Jan Vachtl.

Se stavebním povolením, s jehož získáním votická radnice počítá na konci letošního roku, pak bude moci stavba odstartovat. Mohlo by to teoreticky být už z kraje příštího roku. Jenže i v tom je jeden háček. Bez dotační podpory Votice stavět nebudou. „Letos v březnu byly předpokládané náklady stavby dopravního terminálu 50 milionů korun. V současné době mohou být odhadem o dalších patnáct procent vyšší,“ upozornil mluvčí.

Avšak právě zisk stavebního povolení však město opravňuje k podání žádosti o finanční podporu. Ty jsou podle Jana Vachtla na obdobné projekty poměrně často vypisované, a proto dostupnější. Ale i to může být nakonec jen teorie. Na podzim se konají komunální volby a nikde není psané, že případné nové votické zastupitelstvo bude prosazovat stejné priority a investice jako to současné.

Pokud by však i po volbách Votice pokračovaly v nastoleném trendu, je více pravděpodobné, že se stavba rozeběhne až v roce 2024.