Její součástí byl křest knihy Vlašim 2018 o místních spolcích a publikace o Domašíně, kterého se zúčastnil starosta Luděk Jeništa. Poté jej na pódiu vystřídala revivalová kapela Quennie, která rozezpívala a rozpohybovala řadu posluchačů. Na hlavním pódiu vystoupily během dne rovněž kapely Ginevra, Brouci band a Electric.

Premiérově byla promítnuta pohádka o Vlašimi, která vznikla u příležitosti kulatého výročí a kterou namluvil herec Ota Jirák.

Na své si přišli i příznivci klasické hudby, pro které byla připravena repro přehrávka děl Gustava Mahlera a Bedřicha Smetany u Čínského pavilonu.

Návštěvníci mohli v parku obdivovat obří vidličku, jelikož s Vlašimí je spojena první zpráva o jejím používání v českých zemích. Kromě toho se vařilo na velké pánvi.

Zábavu skýtalo také večerní klání jedlíků, kteří měli za úkol co nejrychleji sníst půl kilogramu špaget s libovolným množstvím kečupu a sýra. Vítěz spořádal svou porci za minutu a šest vteřin.

Na programu byly také projížďky kočárem taženým koňmi nebo malování na obličej.

Během dne se v parku procházely či projížděly historické osobnosti. Byli jimi svatý Václav se čtyřmi rytíři, Gustav Mahler, Samson s matkou a kníže Auersperg s kněžnou.