Jiné to nebyla ani v jiných částech Středočeského kraje. A samozřejmě docházelo při tom i ke zraněním. Středočeská záchranná služba během silvestrovské noci, od 19 hodin do 7 hodin ráno 1. ledna 2014 vyjela ke 185 případům.

To řadí silvestrovskou noc mezi nejnáročnější dny pro zdravotní záchranáře, ale také dispečery linky 155.

"Počtem výjezdů byl tento Silvestr srovnatelný s loňským rokem, ale závažností některých zranění byl pro záchranáře mnohem náročnější," potvrdila Tereza Vojtová, mluvčí ZZS Středočeského kraje s tím, že neobvyklý byl tentokrát i vysoký počet poranění od zábavní pyrotechniky.

Při odpalování rachejtlí a dělobuchů se zranilo 11 lidí. Už před 18. hodinou ošetřovali zdravotníci zraněného  v okrese Praha - západ.

"Starší muž byl při vědomí, ale utrpěl těžké poranění v obličeji. Zasahující lékařka měla podezření na fraktury obličejového skeletu a na poranění oka. Po ošetření a zajištění převezla zraněného sanita do Fakultní nemocnice v Motole," uvedla Vojtová.

O půl hodiny později záchranáři vyjížděli k muži, kterému v Mělníku bouchla petarda v ruce. Muž utrpěl tržné rány prstů na levé ruce. I on putoval sanitou do Prahy, tentokrát do vinohradské nemocnice. 

Další případy zranění od pyrotechniky se staly kolem půlnoci a jednalo se již jen o lehčí zranění. Záchranáři například převáželi do nymburské
nemocnice dva muže s lehčími popáleninami na rukou.

Kladenští záchranáři ošetřili a převezli do nemocnice v Kladně malého chlapce, kterému odpálená rachejtle roztrhla ret.

Kolínští záchranáři krátce po půlnoci ošetřovali a převáželi do kolínské nemocnice muže, kterému vlétla odpálená rachejtle do oka.

Svou daň si vybralo i pití alkoholu. Již během dne ošetřovali záchranáři několik opilců. "Jejich počet během večera a zejména po půlnoci narostl a záchranáři ošetřili celkově několik desítek zraněných," řekla mluvčí Zdravotní záchranné služby.

Jednalo se nejčastěji o poranění po pádu nebo po napadení, výjimkou nebyli ani pořezané ruce od rozbité láhve a sklenice. Nejčastějšími typy zranění byly tržné rány a pohmožděniny.

"Po půlnoci záchranáři zasahovali v Čáslavi u tragické dopravní nehody, při které se těžce zranili dva mladí muži. Jeden z mladíků na místě
svému zranění podlehl, druhý skončil s vážným úrazem hlavy ve vinohradské nemocnici v Praze," potvrdila Tereza Vojtová.

Jedenáct minut po půlnoci zachraňovali zdravotníci v Benešově muže, který se zřítil z výšky šesti metrů do popelnic. Muž utrpěl těžké zranění hrudníku a záchranáři nemohli vyloučit ani úraz páteře. Zasahující lékař musel u pacienta okamžitě zahájit léčbu se zajištěním základních životních
funkcí. Pacienta zdravotníci převezli do Fakultní nemocnice v Motole.

Záchranáři na Praze - západ v půl druhé vyjížděli k nezletilému mladíkovi s těžkou intoxikací alkoholem. Mladík byl v bezvěděomí. Po
ošetření a zajištění jej záchranáři převezli do nemocnice v Krči.

Po druhé hodině ráno zasahovala záchranná služba z Českého Brodu na Praze - východ u muže, který se pořezal na ruce o rozbitou
sklenici. Záchranáři po příjezdu na místo museli zastavit tepenné krvácení a muže po ošetření převezli do vinohradské nemocnice v Praze.