Široká veřejnost zde příležitost k tomu, aby pomohla vysázet nové stromy, které pomohou v boji s rozsáhlou kůrovcovou kalamitou. 

Podle Lesů České republiky šlo o největší takovou akci v historii České republiky. S informací přišly přesně před měsícem. „Už tím, že zasadíte třeba jedinou sazeničku, vyjádříte svou podporu a zájem o obnovu lesů v České republice,“ uvedl tenkrát generální ředitel Lesů České republiky Josef Vojáček.

Středočeská akce věnovaná lesům a stromům se odehrála ve Vráži u Komorního Hrádku. Na místě se objevili: Martin Doktor (olympijský medailista, sportovní ředitel Českého olympijského výboru) a Jiří Kejval (předseda Českého olympijského výboru), Šárka Strachová (alpská lyžařka, olympijská medailistka), Bohumila Řešátková (Řimnáčová - gymnastka, olympijská medailistka), profesor Jan Pirk (kardiochirurg), jezdci závodu Rallye Dakar 2019 v čele s Martinem Macíkem.

Rekonstrukce arcibiskupského zámku a zahrad na hotel, Dolní Břežany.
Architektonické počiny mají v krajském hlasování větší podporu než v celostátním

Známé osobnosti podpořily zájem veřejnosti. Mezi tou byla například Adéla (32), která na záslužnou akci přijela z Prahy. „Jsem ráda, že se mohu účastnit a trochu pomoci. Doufám, že tato akce bude mít smysl a pomůže v boji s kůrovcem,“ popsala své pocity. Adéla má k lesu hluboký vztah, pochází totiž ze Šumavy, kde kůrovec ničil stromy již před lety. „Šumava si pomohla sama, na mnohých místech se les obnovil díky náletům. Ale kdo ví, co bude dál. Víme, že je hodně zasažená třeba Vysočina. A naopak je otázkou, jestli si lesy všude dokáží pomoci jako naše Šumava,“ dodala. Kladně také zhodnotila, že v sobotu vyšlo pěkné počasí.

Ve Středočeském kraji kůrovec řádí na Nymbursku, kde zachvátil borové porosty, nebo také na Mladoboleslavsku. Například na Lipníku a okolí Vojenské lesy zakázaly vstup do svých porostů.

Zamykání Sázavy, ukončení vodácké sezóny.
Zamykání Sázavy se stěhuje z Týnce do Kácova
Výstavba IV. železničního koridoru mezi Sudoměřicemi a Voticemi.
I cestující z Voticka se mohou podívat, jak odsýpá stavba koridoru