Po druhé hodině odpolední se v ZŠ Karlov začali scházet jak skauti a skautky, tak lidé z veřejnosti. Nakonec se sešlo celkem 333 osob rozdělených do 89 družstev. Odbitím čtvrté hodiny začal závod jako takový. Během 90 minut měla družstva za úkol rozluštit šifry uchovávající názvy ulic, ve kterých se nacházela strašidla. Závodníci mohli spatřit Keltskou bohyni Morrigan, Lesního skřítka, Dryádu, Ducha Beneše z rodu Benešoviců, Jeníčka a Mařenku a spoustu dalších.

Po doběhnutí na závodníky v zázemí čekalo občerstvení v podobě čaje a párků, promítání filmu „Coco“, vyrábění z balónku a výstava fotek z loňska. Proběhlo také hlasování o „Miss Huhula“ – soutěž o nejlepší strašidlo. Na prvním místě skončil Strašidelný Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Poté už nastalo vyhlášení, na prvních místech se umístili – Bobři (světlušky a vlčata s doprovodem), Fialky, kterými byly světlušky a vlčata bez doprovodu, Hroši s. r. o. -družstvo tvořené skauty a skautkami, MOP – Kuba team a Nováci. Tým Nováci byl zároveň i celkovým vítězem.

"Jménem organizátorů děkuji všem účastníkům, kteří dorazili i přes lehce nepříznivé počasí. Děkujeme také všem sponzorům a organizátorům. Těšíme se na Vás příští rok 23. listopadu 2019, " zakončila poděkováním akci Johana Kofroňová, mluvčí skautského střediska.

Johana Kofroňová