Organizátoři z Klubu českých turistů Týnec nad Sázavou připravili celkem pět tras od 6 do 50 kilometrů. Všechny začínaly, a až na nejkratší i vedly, kolem Sázavy a přes Kamenný Přívoz, rodiště spisovatele Jana Morávka. Ten psal především o svém kraji, Posázaví, a jeho nejznámějším dílem je Plavecký mariáš.

„Nejvíc, celkem 143 lidí, si vybralo trasu dlouhou čtrnáct kilometrů,“ potvrdila Marie Šlesingerová, členka pořadatelského týmu.
Pochodu se zúčastnilo vedle pěších, také patnáct psovodů a deset cykloturistů. A to přes to, že organizátoři cyklotrasu dosud nikdy nevypsali. „Cyklisty ale tolerujeme. Jsme rádi, že na naši akci přijdou. Kdybychom jim zakazovali jet, pochodu by se určitě nezúčastnili. Tentokrát jeli cyklisté nejen z Týnce, ale také z Prčice,“ dodala Marie Šlesingerová.
Přístup týneckých turistů ostře kontrastuje s názorem na cyklisty organizátorů Pochodu Praha-Prčice. Kolaři, kteří se slavného pochodu účastní, jedou pokaždé na zapřenou a přihlašují se jako „pěšáci.“ Podle jednoho z organizátorů pochodu se dopouštějí dokonce podvodu a nezaslouží si obdržet škrpál, cenu pro účastníky, a ty, co už mají, by měli vrátit.