Na Poště se sešli starostové

Benešov – O dotacích obcí sborům dobrovolných hasičů, ale také o práci Hasičského záchranného sboru (HZS) Benešov se při školení starostů sídel Obce s rozšířenou působností Benešov, jichž tam je celkem 51, bavili představitelé samospráv. Do Benešova jich dorazili zástupci 31 obcí. Dozvěděli se například, kolik zásahů má každoročně na jejich území HZS Benešov. Při setkání nechyběli ani zástupci Krajského úřadu Středočeského kraje, dalších složek integrovaného záchranného systému a některých institucí stání správy.

Městské bytové domy ochrání moderní zámky

Benešov – Montáž čteček nového čipového systému se samozamykacím zámkem, který slouží k otevírání vstupních dveří, probíhá v těchto dnech v bytových domech ve vlastnictví města Benešova. Nové zařízení ale nezmění funkčnost osvědčeného klíčového systému. Nájemníci však po přiložení čtečky uslyší akustický signál a po něm se zhruba za dvě vteřiny zámek odblokuje a bude možné dveře otevřít. Každý byt dostane dva čipy, další si ale nájemníci musejí přikoupit.

Okrouhličtí hasiči získali podporu na další hřebíkyádu

Okrouhlice – Smlouvu o poskytnutí dotace z Grantového fondu města Benešova, podepsali na radnici starostové Benešova Jaroslav Hlavnička a Sboru dobrovolných hasičů Okrouhlice Hana Šímová. Město se v dokumentu zavázalo pomoci hasičům při organizování další okrouhlické Hřebíkyády. Na tento oblíbený společenský podnik město uvolní 20 tisíc korun. Za peníze okrouhličtí dobráci nakoupí slavnostní vlajku, hřebíky, kladiva a dřevo a také čtvery stopky na měření času, během něhož budou soutěžící zatloukat. Hřebíkyáda se v Okrouhlici na hřišti koná 3. srpna.

Ve Václavicích opraví dva úseky místní komunikace

Václavice – Dva zhruba 140 metrů dlouhé úseky místní komunikace ve Václavicích, obci zhruba pět kilometrů od Benešova, potřebují opravit. Právě proto obec požádala o stavební povolení a Silniční správní úřad Benešov, což je speciální stavební úřad na základě žádosti zahájil ve středu 12. června společné územní a stavební řízení. Václavická akce bude obsahovat stavbu a opravu stávající místní komunikace, jak je uvedeno výš, ve dvou úsecích. Část komunikace mezi nimi je vedena jako účelová a stavební povolení na ni vydal benešovský úřad už loni v listopadu. Proti záměru mohou uplatnit stanoviska dotčené orgány a námitky zase účastníci řízení. Musí je ale uplatnit nejpozději patnáct dnů od oznámení o zahájení společného řízení. Jinak k nim úřad nebude přihlížet.

Mezi domy v Nesvačilech upraví provoz

Nesvačily – K trvalé úpravě provozu dojde v Nesvačilech u Bystřice ve čtvrtek 27. června. Na silnici číslo III/11460, je mezi domy zúžené místo a právě na to upozorní nové dopravní značení. Řidiči z něj vyčtou, že vjíždějí do úzkého profilu, že smí jet jen povolenou rychlostí a chodci, že do nebezpečného prostoru nesmí jít.

Hasiči čistili motoristům cestu u Benešova

Jírovice – Jako technickou pomoc zapsal Hasičský záchranný sbor v Benešově brzy ráno v úterý 11. června výjezd jednotky na začátek stoupacího pruhu silnice I/3 ke křižovatce U Topolu. Jednomu kamionu se tam do cesty připletla silná větev. „Vozidlo do ní najelo a druhému kamionu větev rozbila čelní sklo,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Na silnici k dálnici D1 překážel strom

Vranov – Strom spadlý na silnici z Vranova k dálnicí D1 u motorestu Naháč nahlásil motorista hasičům v úterý 11. června. Na místo podle mluvčího Hasičského záchranného sboru Jaroslava Gabriela vyjela jak jednotka 'dobráků' z Vranov, tak jejich profesionální kolegové z Benešova. Strom, který před příjezdem hasičů někdo ze silnice odstranil, hasiči rozřezali a vozovku uklidili.