Na nedalekém Žižkově náměstí provozovatelé rozbili hned dvě zahrádky, u cukrárny a klasicky, také u restaurace. I tyto zařízení měla své hosty, i když volných míst k sezení bylo pořád dost.

Stoly s křesílky a také slunečníky postavili na chodník Komenského ulice také provozovatelé restaurace v Kulturním domě Blaník. Nedaleko odtud před provozovnou, na jejímž štítě se dalo přečíst sousloví Istanbul kebab na chodníku postával hlouček mladých lidí s basebalovými kšiltovkami na hlavách, ale za rohem pod červenými slunečníky zůstaly dva stolky bez hostů.

Jen tři návštěvníci se v době návštěvy Deníku dobře bavili na terase, toliko zahrádce restaurace Na Mlíkárně v Kollárově ulici.

Na poslední vlašimské „štaci“ na zahrádce Hotelu Vorlina v Sukově ulici bylo hostů jako ve filmu o statečných. Mezi nimi i muž, kterého fotoaparát Benešovského deníku zachytil o den dříve v benešovském Švejk restaurantu U Zimů.

„Hned jsem si koupil noviny,“ uvedl muž, který se v úterníku objevil i v tištěné verzi Benešovského deníku. „Můžete mě vyfotit i tady?“ položil dost nečekanou otázku. Většina oslovených totiž nad nabídkou focení váhá a někteří raději odmítají.