Počet dětí navštěvující ZŠ a MŠ Louňovice pod Blaníkem se stále zvyšuje. Což také dokazuje letošní znovuotevření deváté třídy, obnovené po sedmnácti letech. Devátou třídu navštěvuje třináct dětí. „Jelikož chceme žákům ukázat možnosti budoucího uplatnění, budeme je během školního roku brát na různé střední školy a do firemních podniků. Nabídneme jim i kariérní poradenství,” uvedla ředitelka Eva Filipová.

Louňovická škola připravuje pro rodiče prvňáčků seznamovací seminář o matematice Hejného. Akce se bude konat ve středu 21. září. O vyučování v louňovické škole se zájemci dozví ve čtvrtek 10. listopadu během akce Den ve třídě Začít spolu, která je připravená především pro žáky z prvního stupně a jejich rodiče.

Velkou událost pro širokou veřejnost chystá učitelský sbor na konec prvního pololetí. Předvánoční setkání Kafárná II. se uskuteční v polovině prosince a bude se jednat o benefiční akci. „S vlastní tvorbou vystoupí studenti z benešovského gymnázia a muzikant Jan Lstibůrek. Zároveň se uskuteční dražba výtvarných a literárních počinů od našich žáků,” doplnila učitelka Jana Burdová, která se na této akci organizačně podílí.

Výtěžek z benefice poputuje na splnění přání seniorů z domova důchodců v Jankově. Tam budou totiž po celý školní rok dojíždět sedmáci z louňovické školy, kteří se budou starým lidem věnovat a následně jim díky vybraným příspěvkům zkusí splnit jejich vánoční přání.