„Akce Daruj krev jako lev se opakuje již potřetí. Jako spoluhráči jsme se rozhodli podpořit benešovskou nemocnici nyní. Darovat krev je v této době to nejmenší, co můžeme udělat, a jak můžeme pomoci. Také se tímto snažíme vrátit našim fanouškům a lidem podporu, kterou nám během sezony dávají a samozřejmě také benešovské nemocnici, která se o nás v sezoně stará a ošetřuje zranění,“ řekl hokejista David Mrva s tím, že kvůli vládním nařízením jsou všechny amatérské soutěže zastavené, takže nemohou společně trénovat.

„Cvičíme a trénujeme pouze každý sám, doma. Tohle je i skvělá příležitost se alespoň na chvíli potkat a prohodit pár slov,“ dodal David Mrva.

Pomoc sportovců ocenila také vedoucí laborantka transfuzního oddělení Jiřina Kloudová. „Jsme rádi za takové akce, děkujeme hokejistům, že přišli darovat krev, mohli by ji opakovat častěji, protože nám to opravdu velmi pomůže,“ uvedla s tím, že přišlo také pět prvodárců, kteří zastoupili všechny krevní skupiny, včetně nejžádanější nuly negativní.

Podle primáře transfuzního a hematologické oddělení Petra Šrámka je dárců v současné době dost. Přesto se může stát, jako nedávno, že bude nedostatek jedné konkrétní skupiny. Jejich vlastníky pak nemocnice musí obtelefonovat a vyzvat je, aby přišli pomoci.